אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

אור ירוק אמריקאי למתן טילי נ”מ למורדים בסוריה.

אמצעי תקשורת ערבים וסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים כי גורמי ביטחון אמריקאים הסירו את הוטו על אספקת טילי נ”מ למורדים בסוריה. עפ”י הגורמים הסיבה לשינוי היא התעצמות המחלוקות עם רוסיה בנושא סוריה וכן תמונות הטבח הקשות של האזרחין ההרוגים ששודרו לאחרונה מחלב.
עפ”י המסתמן, טילי הנ”מ יועברו למורדים באמצעות בעלות בריתה של ארה”ב – מדינות המפרץ, סעודיה וגם טורקיה, הנמצאת בבברית הדוקה עם צבא סוריה החופשי בגזרת צפון סוריה במסגרת מבצע מגן הפרת.
בכירים בצבא סוריה החופשית התראיינו לאחרונה בצקשורת והלינו על ירידה דרמטית בכניסת טילי הטאו שהועברו לידיהם עד כה. את הירידה יכולים להרגיש גם קוראי הבלוג הותיקים(: כמות סרטוני הטאו ירדה גם היא.
מה שעצר את האמריקאים עד כה מלאשר כניסת טילי נ”מ למורדים היה חשש כי טילים אלה יגיעו לידי גורמי אסלאם רדיקלים בסוריה. המדובר בטילי נ”מ הנישאים על גבי כתפו של היורה ולא במערכות נ”מ גדולות. מעניין לראות אם אכן ייכנסו הטילים, האם הכמות תהיה משמעותית והאם ישנו את מאזן הכוחות כפי שעשתה בעבר כניסתם המסיבית של טילי הנ”ט. מה יקרה כשמטוס רוסי ראשון יפול באמצעות טיל נ”מ שהוכנס לסוריה באישור אמריקאי? נמתין ונראה

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

כתבות נוספות

דילוג לתוכן