אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

אלמוג בוקר: “הממשלה הקודמת הקפידה להגיב גם כשרקטות לא חצו את הגדר”.האמנם? בדיקת עובדות

הרבה פעמים כתבים ופוליטיקאים מנצלים את הזיכרון הקצר של הציבור באשר לאירועים הקשורים לרצועת עזה. למרבה השמחה ברוב המקרים אפשר לעשות מבחן עובדות אפקטיבי היות והנתונים מתועדים ונגישים לכולם. בואו ננסה לעשות גיא זוהר…

כך כתב הבוקר בטוויטר כתב ערוץ 13 אלמוג בוקר:

במסגרת ״החזרת המשילות״ של נתניהו ובן גביר: צהל לא הגיב הלילה על ירי הרקטה מרצועת עזה…. או במילים אחרות, ממשלת נתניהו חוזרת למדיניות ההכלה.
זה הזמן להזכיר: ממשלת בנט לפיד הקפידה על מדיניות תגובה על כל בלון או ירי. גם כשהרקטה לא חצתה את הגדר.

ונעבור לעובדות:

ממשלה ישראל ה 36 (הקודמת) כיהנה מ 13 ליוני 2021 ועד ל 29 לדצמבר 2022.
הנה אירועים שעונים לקריטריונים של אלמוג בוקר בטווח התקופה הרלוונטית:

1.בתאריך 29.5.22 תועד שיגור כושל מהרצועה.  זה היום בו נערך מצעד הדגלים בעיר העתיקה בירושלים כאשר ברקע סיטואציה מאוד דומה של איומי חמאס מקדימים במטרה למנוע את המצעד וגמגום חמאסי לאחר שהמצעד התקיים. אגב שמו של בן גביר בלט מאוד ביום הזה סביב השתתפותו במצעד.
התיעוד הכושל שנראה כאן:
https://t.me/abualiexpress/35708
עבר ללא תגובה צבאית ישראלית.

2. ב 23 לאפריל השנה תועד לפחות שיגור כושל אחד מהרצועה שעבר ללא תגובה צבאית ישראלית:
https://t.me/abualiexpress/34838
אגב אלמוג בוקר התלונן בעצמו באותו היום על כך ש 3 שיגורים כושלים עברו ללא תגובה ישראלית.

3. ב 19 לאפריל השנה דווח שיגור כושל:
https://t.me/abualiexpress/34696
גם במקרה הזה לא היתה תגובה צבאית ישראלית.

4. ב 16 לאוגוסט 2021 (כחודשיים אחרי השבעת הממשלה) נורתה רקטה לעבר ישראל ואפילו חצתה את הגדר – ולא היתה תגובה צבאית ישראלית. הנה כאן:
https://t.me/abualiexpress/30476
##
אוסיף ואציין כי אם בוחנים את מדיניות ממשלות נתניהו, בנט ולפיד בשנים האחרונות אזי כאשר רקטה לא חוצה לישראל אין תגובה ישראלית ברוב מוחלט של המקרים (איני אומר בכולם כי לא סרקתי לאחור מעבר לשנה וחצי).
במקרים רבים לצד רקטות כושלות, באותו אירוע ישנן גם רקטות שחוצות לישראל ולכן יש תגובה צבאית.

בהזדמנות זאת אשאל שאלה נוספת מדוע לא להגיב כשחמאס משגרת רקטות לעבר הים? הרי מטרת השיגורים לים היא, ע”פ רוב, שיפור הרקטות כדי שתפגענה באפקטיביות רבה יותר עם הרס גדול יותר בשטח ישראל…

Subscribe
Notify of
guest
18 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יעקב

מי זה בכלל אלמוג בוקר. גנץ בעצמו אמר את השקר הזה.

ימני

אין שום היגיון בלהגיב על פלסטינים שיורים על עצמם

יועץ בכיר

אז מה אתם רוצים להוכיח בזה?
התגובה על ירי לא נתונה בידי הממשלה אלא הצבא מחליט האם להגיב. הממשלה לא מתערבת בכל מקרה ואירוע. הבל הבלים.

הממשלה הזו תתפרק מבפנים תוך כמה חודשים. ככה זה כשערימת פושעים ו אפיונרים מנסים לעבוד יחד. כמו בדיקטטורת בננות באפריקה.

Tmr

א. ברור שאינך מבין דבר שאיך הדברים עובדים. מי שמחליט על האם תהיה או לא תהיה תגובה הוא הקבינט המדיני-ביטחוני, שמורכב מראש הממשלה ומשרים בכירים בממשלה.
ב. אם במקרה חיית כאן בשנה וחצי האחרונות פ, ולא במערה, בוודאי ראית את הכשלונות הקולוסאליים של ממשלת השמאל המטורללת שהקים יהיר לפיד, בתמיכתם של בנט, שקד וסער. הממשלה הזאת, שהורכבה מאסופה של מפלגות שאין שול קשר ביניהן מלבד קשר שנאה והסתה, עשתה נזקים אדירים – חלקם בלתי הפיכים או קשים מאוד לשינוי – למדינה.
ג. בהמשך לנקודה הקודמת, מי שהתנגד בצורה דיקטטורית, מאפיונרית וכמו רפובליקת בננו. באפריקה הייתה ממשלת האסון בהנהגת לפידיקטטור. תגיד רגע, חוקים כמו חוק הפייק ניוז וחוק הפייסבוק נשמעים לך כמו חוקים שממשלה דמוקרטית אמורה להעלות? ומה עם הניסיון העלוב של לפידיקטטור לסגור את ערוץ 14? ומה עם השתקת האופוזיציה באמצעות כל שני וחמישי, לכאורה בצורה דמוקרטית (החלטות שמתקבלות ״פה אחד״ על ידי אדם אחד)? ומה עם השתקת מומחים בועדה שדנה בחוק החשמל (אחד מאסונות ממשלת השמאל) – בגלל שככל הנראה מסקנותיהם היו מתנגשים עם האג׳נדה ההרסנית של מטורללי הממשלה הקודמת?
טול קורה מבין עיניך לפני שאתה מבלבל במוח, ותבדוק היטב את העובדות ואת המציאות לפני אתה מפיץ הבלי הבלים 🤦🏻.

Ramy

כולך סיסמאות קללות וקלישאות.
ממשלת לפיד הביאה טוב למדינה יותר מכל ממשלות נתניהו שאין לו שום עניין במדינה.

אאאא

אני מתחיל להרגיש שנהיית קצת פוליטי לאחרונה, זה לא מאוד הצהרתי, אבל זה מורגש. השוואות, הערות התמקדות מסוייימת. אפילו הייתה איזה פרסומת שהייתה קצת חד צדדית באופן מוגזם (גם בתור פרסומת). אני יודע שמהסקרים שלך עולה שוב ושוב שרוב העוקבים מגיעים מצד פוליטי מסויים, אבל יש גם עוקבים אחרים כמוני… בבקשה אל תגרום לי להרגיש שזה נהיה תעמולה ולעזוב. אני מאוד אוהב את התכנים שלך ועוקב אחריהם כבר תקופה ארוכה מאוד.

דודו

שמע חבר אתה הזוי. מה פוליטי פה? מראה עובדות. אם כבר הפוך. זה א-פוליטי לבדוק את העובדות בלי קשר למי אמר ומתי

Tmr

מעניין אם היית אומר את זה אם מנהל הערוץ היה כותב בדעה הפוליטית שלך 🤦🏻. לא הצביעות של השמאל בישראל חוצה כבר כל גבול, שזה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש.
אני לא יודע אם שמעת על זה – אבל במדינה יש זכות כזאת שנקראת חופש הביטוי. לכל אחד יש זכות לומר מה שהוא רוצה, כל עוד זה לא מהווה עבירה ברורה על החוק. למנהל ערוץ הטלגרם הזה יש זכות להביע איזו דעה שהוא רוצה – בין אתה אוהב את זה ובין אם לאו. שלא לדבר על זה שאמרת בעצמך שרוב העוקבים פה ״מגיעים מצד פוליטי מסויים״ (רחמנא ליצלן). ממש משתמע כאילו אתה אומר שהדעה שמובעת כאן, בין אם במרומז ובין אם באופן גלוי וברור, היא ״דעה לא טובה ולא נכונה״. ותעמולה? ברצינות? בגלל שהוא מביע דעה שלא נוח לך איתה? ככל הנראה, כפי שכונת בהרבה סקרים פה, אתה חלק ממיעוט בערוץ. מנהל הערוץ ממש לא חייב להתחשב במיעוט, מאחר שמדובר בערוץ פרטי. ולא נראה לי שמישהו אחר בעל דעות שמאל היה מתחשב בדעות של מיעוט ימנים שעוקב אחריו. מה שאתה עושה פה זה לא לקרוא להתחשבות במיעוט עם דעות אחרות, זו ממש עריצות.
כמו שאמרתי קודם – צביעות לשמה.

אייל

מסכים לגמרי. בעיקר לאור העובדה שציינת את כל המקרים שבהם לא הגיבו ולא ציינת מתי כן הגיבו.
עובדתית, נתניהו זהיר יותר מקודמיו ומבנט / גנץ. רוצים להתווכח אם זה נכון או לא, אפשר, אבל לא צריך לעוות את העובדות.

Ramy

מסכים לגמרי

אני

פוליטיקאים בונים על הזיכרון הקצר וחוסר ההבנה, משני הצדדים של המפה, בכל נושא שהוא מעט מורכב, זה מה שהופך אותם לפוליטיקאים

Tmr

רק שניכר שמי שמרבה לעשות את זה יותר הם הפוליטיקאים מהשמאל. שהרי, ״הדעה הנכונה״ של ״האנשים הנכונים מהמקומות הנכונים״ היא הדעה השלטת היום ברוב אמצעי התקשורת כיום, כפי שניכר מהדברים שעולים מדבריו של אלמוג בוקר, שידוע בדעות השמאל שלו; ותקשורת השמאל מרבה להפיץ שקרים בכל הנוגע לימין.
הפוליטיקאים מהשמאל, במיוחד עכשיו בניסיון שלהם לעשות דה-לגיטימציה בצורה אנטי-דמוקרטית לממשלה החדשה, מרבים לעשות זאת מתוך הגישה שהציבור (בעיקר זה שמצביע להם) הוא מטומטם ובעל טווח זיכרון של דג זהב.

משה

כתב שמפיץ דברי שקר צריך לענוד לדין

Tmr

ושוב, כהרגלם בקודש, אנשי תקשורת השמאל מפיצים שקרים. לא שזה מפתיע ממש, בהתחשב בעובדה שהם אנשים שמלאים בשנאה יוקדת וחסרת גבולות כלפי הימין – במיוחד עכשיו, כאשר הימין מהווה רוב מובהק, אבל כמובן, שגם הרבה קודם לכן.
רק חבל שלא ראיתי אנשים כמו אלמוג בוקר מותחים ביקורת חדשות לבקרים נגד הממשלה הקודמת. כמובן שלא, הרי זו הייתה הממשלה של ״האנשים הנכונים מהמקומות הנכונים״, ולפי דעת רבים במחנה הזה גם ״בעלי הדעות הנכונות״. אז בוודאי שאסור למתוח עליהם ביקורת 🤦🏻.
בהקשר קצת אחר בעניין הביטחוני מול הטרור הפלסטיני, מעניין איפה היו אלמוג בוקר וחבר מרעיו בתקשורת השמאל, כאשר נרצחו 30 אזרחים תחת שלטון השמאל בראשות יהיר לפיד ומדיניות הביטחון הכושלת של בני גנץ, על ידי ״הפרטנרים לשלום״. על זה לא ראיתי אפילו פיסת ביקורת עניינית, נוקבת ואולי אפילו קצת רעילה (הרי למה לא, אם אפשר להפיץ רעל נגד הימין, למה גם לא נגד השמאל כשאפשר ואפילו צריך?) נגד המצב האבסורדי שראינו כאן בשנה החולפת. שלא לדבר על זה, שתחת שלטונם, צצו ארגוני טרור חדשים וסניפים של ארגוני טרור קיימים בכל עיר מרכזית ברש״פ כמו פטריות אחרי הגשם – דבר שלא קרה קודם לכן. הייתה ביקורת בתקשורת השמאל? אלמוג בוקר צייץ משהו 🐔🐥?
אבל ככה זה כשמשתייכים לצד הזה במפה שהכל מותר לו. מותר לשקר, להסית, לפלג, להפיץ שנאה ופייק ניוז – והכל יעבור חלק.

ב ב ב ב

דווקא כן מתח ביקורת. חיפוש זריז בגוגל, יולי האחרון.

אאא

איזה כיף לקרוא עובדות ענייניות בשפה רהוטה בלי רעשי רקע מסביב. אי של שפיות והיגיון בריא…מצרך נדיר בימינו. תודה.

רם פלי

גם ירי של רקטות לים, מחייב תגובה למקור הירי !!!

Ramy

התגובה כאן נראית מתקטננת,
רוח הדברים של בוקר היא שממשלת לפיד הגיבה בנחרצות,בעוד ממשלות נתניהו ‘הכילו’.
ההוכחה לאפקטיביות מדיניות ממשלת לפיד היא השקט,הן מרקטות והן מבלוני תבערה.

דילוג לתוכן