אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

האם פעילי חמאס עומדים מאחורי חיסול מאזן פוקהא??

מקורות מקורבים לפת”ח חושפים הערב ידיעה מרעישה:
מנגנון המודיעין של חמאס עצר ב 2/4, בחשאי, שני פעילי חמאס, משוחררי עסקת שליט שגורשו לרצועת עזה על רקע חיסול בכיר החמאס מאזן פוקהא בסוף חודש מרץ.

השניים, מחמד עוצ’ ורמזי אלעוק, פעילי חמאס, ילידי הגדה בראשית שנות ה 30 לחייהם, נמנים על מחנהו של בכיר החמאס צאלח אלעארורי, אותו דרשה ישראל מטורקיה לגרש משטחה בשל פעילותו הענפה בקידום פעולות טרור באמצעות תאי חמאס בגדה המערבית.

הרקע לסיפור מתחיל עוד קודם, בחודש אוקטובר 2016, אז התגלע סכסוך בין מחנה אלעארורי ובין מחנה יחיא סנואר( טרם מינויו למנהיג החמאס ברצועה ). הסכסוך נסב סביב ניהול “חמ”ל פעילותה הצבאית של חמאס בגדה”. אלעארורי ניסה לקדם את שני אנשיו( אלעוק ועוצ’) כדי שינהלו מעזה את פעילות חמאס בגדה בניגוד לעמדת מחנהו של יחיא סנואר.

עם כניסתו של סנואר לעמדת מנהיג החמאס ברצועה, הורחקו השניים בהנחייתו מכל פעילות צבאית בארגון ומאזן פוקהא, מקורבו של סינואר מונה לניהול ענייני החמאס בגדה,למורת רוחם.

כאמור ימים אחדים לאחר חיסולו של פוקהא נעצרו השניים בפעילות חשאית של מנגנון המודיעין של חמאס ועד כה לא יצרו קשר עם בני משפחותיהם, להם נמסר כי השניים נמצאים “במשימה צבאית” וטרם שבו.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן