אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

ההכרזה על הפסקת האש: בחמאס ובג’האד האסלאמי מברכים.

סיכום קצר לאירועים

תקיפות צה”ל כנגד יעדי חמאס ברצועה נמשכו עד לסביבות השעה 03:00. כך גם שיגורי הרקטות לעבר העוטף, כאשר המטח המשמעותי האחרון היה בשעה 03:15.

לקראת 03:30 כבר החלו פרסומים משמעותיים בערוצים הפלסטינים על הפסקת האש (לא פחות!) כאשר “מקורות בהתנגדות הפלסטינית” סיפרו לערוץ אלג’זירה שהפסקת האש נכנסה לתוקף וכי הפלגים יהיו מחויבים לה כל עוד הצד הישראלי יהיה מחויב לה. חמאס דאגה להבליט כי אסמאעיל הניה, יו”ר הלשכה המדינית של חמאס, ניהל מגעים עם מצרים וקטר “להפסקת התוקפנות על עזה” – מישהו צריך לקחת את הקרדיט…

בשלב הזה כבר הרשו לעצמם דוברי החמאס והג’האד האסלאמי לברך על המוגמר ולהלל את הזרועות הצבאיות שהגיבו על “חיסולו של ח’צ’ר עדנאן”.

דובר החמאס חאזם קאסם, הדגיש כי חמאס פעלה באפיקים הצבאיים, המדיניים והתקשורתיים כדי ש”הכיבוש ישלם את המחיר” ושיבח את פעילותו המאוחדת של חמ”ל הפלגים המשותף (שבראשו עומדת חמאס ותחתיו נמצאים רוב הפלגים החמושים בעזה).

ציטוט מעניין נוסף של דובר החמאס הבוקר היה:
“גדודי עז אדין אלקסאם בדרכם לביסוס משוואה לפיה שמי עזה יהיו שטח אסור בטיסה לכלי הטיס הישראלים” (זאת על רקע התגברות ירי הנ”מ מצדה של חמאס-א”ע).

דובר הג’האד האסלאמי טארק סלמי, הכריז  בביטחון: הסבב נגמר אך ההתנגדות נמשכת ואינה מפסיקה.

אסמאעיל הניה, יו”ר הלשכה המדינית של חמאס פרסם הבוקר הודעה רשמית בה הבהיר כי הודיע לכל המתווכים בדבר הצורך להשיב את גופתו של ח’צ’ר עדנאן למשפחתו.
הוא רוצה קרדיט גם על הסעיף הזה…

###

בסיכומו של דבר חמאס והג’האד האסלאמי הצליחו שוב לצאת כשידם על העליונה בכל הקשור לרמה התודעתית: בוצע ירי מסיבי לעבר העוטף בשל אסיר שובת רעב שמת בכלא הישראלי, ישראל הגיבה צבאית, אך “הצטרכה” להגיע ל”הפסקת אש” מתואמת אחרי פרק זמן קצר של תקיפות (הפסקת אש עושים אחרי סבבים משמעותיים-א”ע).

זהו שוב מהלך תגובתי ישראלי ולא מהלך יוזם. ושוב, כמו במקרים קודמים ישראל מגלה עם שחר (אולי גם לפני) שלא משנה כמה טון פצצות יוטלו על עזה ולא משנה כמה מטרות איכות של חמאס יהרסו במחשכים, הדבר לא יסייע כהוא זה בחיזוק ההרתעה הישראלית. התודעה היא שחקן מוביל בעימות מול עזה ומול הציר האיראני ונוכחותו המתהדקת סביב הגבולות. ישראל, כבעבר, לא נמצאת על המגרש ומשלמת את המחיר על זה.

Subscribe
Notify of
guest
2 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יקי

עד שלא נראה אותם מטיילים ברחובות אחרי שאיבדו את בתיהם ורכושם לא נגיע להישג תודעתי

אבי

צודק במאה אחוז .הייתי ממנה אותך לראש הממשלה .כל הממשלה הזאת שווה לכלום ושום דבר

כתבות נוספות

דילוג לתוכן