אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

המאבק על השיוך הארגוני של המחבלים שחוסלו הבוקר בטולכרם מחריף

בהמשך לכתבה קודמת, לקריאה לחצו כאן

המאבק בין הפת”ח לחמאס סביב שיוכם הארגוני של שני המחבלים שחוסלו הבוקר בטולכרם הולך ומתגבר והוא בהחלט אינו שגרתי הפעם ואינו דומה לפעמים קודמות בהן היו חילוקי דעות בסוגיות שכאלה.

גדודי חללי אלאקצא של הפת”ח מרגישים ש”חטפו” להם את הכבוד מתחת לאף. לדבריהם, מספר תומכי חמאס פעלו בגניבה כמו “שועלים” (כך במקור – א”ע) ועטפו את הגופות בדגלי חמאס. בעקבות כך בתמונות מסיקור ההלוויה צולמו הגופות עם דגלי חמאס, דבר שצרב בתודעה את שיוכם הארגוני (המוטעה, לטענת גדודי חללי אלאקצא של הפת”ח-א”ע).

גדוד טולכרם, שמנסה לפעול במודל “ערין אלאסוד”
כחמ”ל משותף של הפלגים בטולכרם, מובל בעיקרו על ידי פעילי גדודי חללי אלאקצא של הפת”ח ובכרוז (השמיני!) שהוציאו היום טענו באופן פומבי כי פעילי חמאס מנסים למחוק את הזהות של גדודי חללי אלאקצא וקוראים להם ולתנועת הפת”ח – משת”פים של ישראל.

מעניין היה לראות בכרוז של “גדוד טולכרם” גם הודאה כי עשו טעות שנטלו חלק בטקס האזכרה הפומבי שנערך אתמול בטולכרם לאמיר אבו ח’דיג’ה (מפקד הגדוד שחוסל על ידי צה”ל לפני כ 40 יום), שלא כהרגלם. ע”פ הכרוז, הטעות הזו עלתה בחייהם של שני הפעילים הבוקר וזאת מפני שהמשת”פים של ישראל עלו בדרך זו על עקבותיהם.

עוד נכתב בכרוז כי ההוכחה לכך ששני ההרוגים הבוקר הם פעילי גדודי חללי אלאקצא היא הפרטים (המוכמנים-א”ע) אותם מסרו על פיגוע הירי שביצעו השניים ב 30.4 (השארת תמונתו של אמיר אבו ח’דיג’ה בתוך רכב הפיגוע שננטש-א”ע). לדבריהם פרטים אלה היו ידועים רק למי שתכנן את הפיגוע – אנשי גדודי חללי אלאקצא.

גדוד טולכרם חותם את הכרוז באמירה היינו גאים להיות אנשי גדודי עז אדין אלקסאם(חמאס) ואנשי סראיא אלקדס (ג’האד אסלאמי) אבל אנחנו אנשי גדודי חללי אלאקצא!

###
נראה שבפת”ח לקחו את האירוע ממש קשה וכפי שכתבתי בשבועות האחרונים כבר מספר פעמים ניכרת הסלמה ביחסים בין חמאס לפת”ח מאז אירועי יום ירושלים האיראני. לישראל ולרש”פ יש יותר מאינטרס משותף אחד מול חמאס, בעת הזו.

Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אנונימי

מצחיק לומר שיש אינטרס משותף, כשהמתח ביחסים בין פתח לחמאס הוא על לקיחת אחריות על פיגועים נגד ישראל

דילוג לתוכן