אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

הפלסטינים מדווחים כי ניתוק התקשורת והאינטרנט ברצועת עזה נמשך גם היום.

Subscribe
Notify of
guest
5 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אמיר

אם אין תקשורת איך הם מדווחים???

אבי

רשתות ישראליות אפשר לקלוט, קרוב למצרים אפשר גם מצריות. היו פה אלפי עובדים ככה שכרטיסי סים פרי-פייד ישראלים בטח לא חסר להם. גם ב5$ דולר אפשר לקנות E-sim שיעבוד על רשתות ישראליות. רק jawwal+paltel למטה

שלומי

האם שמעתם מה ביבי אמר בראיון ל-CBS? “ישראל מנסה לצמצם פגיעה באזרחים, אך לצערנו לא מצליחה”. ראש הממשלה מודה בפה מלא שצה”ל הורג אזרחים עזתים בלתי מעורבים במספרים גדולים (אמנם מטיל אחריות לכך על ארגוני הטרור ברצועה), ומהדהד את תעמולת חמאס. זאת כאשר אין באמת דרך לדעת בשלב זה מי מבין ההרוגים הוא אזרח תמים ומי לוחם/טרוריסט/פעיל חמאס. התקשורת הערבית והבינלאומית כבר עושה מטעמים מההתבטאות האומללה הזו. קצת מצחיק שלפני יומיים נמתחה ביקורת בערוץ הזה על אמירה של יו”ר האופוזיציה שקרא להחליף את נתניהו.

אבי

למה אתה מוציא דברים מהקשרם, תשמע את הדקה שקדמה למשפט הזה. הוא אמר שחמאס משתמשים בהם בתור מגן אנושי וכמה שאנחנו תמיד מנסים לצמצם פגיעה באזרחים למינימום זה לא מצליח.
המראיינת כלבה בלי קשר, שואלת אותו דברים בטון כאילו הוא בבית משפט. מעניין איך היא הייתה מראיינת
את בכירי החמאס. לא הראיון הכי טוב שלו אבל לא רואה פה פאק כלשהו. כאילו שמישהו ישנה את דעתו
אחרי ראיון כזה או אחר. גם אם הוא יגיד מחר שנמחק את עזה, ואם הוא יגיד שהוא מתחיל הפסקת אש,
מי שהיה איתנו ונגדנו לא ישנו את דעתם.
ארה״ב איתנו, וזה הדבר (היחיד) שחשוב. כל השאר יכולים לגנות ולבכות כמה שבא להם.

שלומי

לא הוצאתי דברים מהקשרם (ציינתי שנתניהו הטיל אחריות לפגיעה באזרחים על ארגוני הטרור), האויבים שלנו הם אלה שעושים זאת. התבטאויות מופקרות כמו זו של נתניהו מקילות עליהם את המלאכה. ארצות הברית איתנו *בשלב זה*, לא ברור אם כך יהיה גם בעוד חודשיים או שלושה – זמן שכנראה יידרש לצה”ל כדי לרסק את חמאס ויתר ארגוני הטרור ברצועה. העובדה שביידן מצליח לעמוד בלחץ האדיר שכבר מופעל עליו בידי ה’פרוגרסיבים’ במפלגתו מעוררת הערכה, אבל האשראי שניתן לנו עלול להסתיים בכל רגע. כמובן שאפשר להתעלם ולהמשיך למרות הגינויים הבינלאומיים (יתכן שאין ברירה אחרת), אבל צריכים להיות מציאותיים ולדעת שנשלם על כך מחיר כבד כעת וגם אחרי המלחמה.

Last edited 15 days ago by שלומי

כתבות נוספות

דילוג לתוכן