אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

השיח’ השיעי (מזוהה חזבאללה) ח’צ’ר מאג’ד (מאזור א-נבטיה בדרום לבנון), מפרש את הדיווחים על הסרבנות בתקשורת הישראלית שצוטטו בערוצי חזבאללה השונים.

כך כתב:

“צעדים לקראת הכחדתה של ישראל. צעד מספר 97:
כלי תקשורת ישראלים: רעידת אדמה מכה בחיל האוויר, 513 טייסים מתוך 1142 הודיעו על הפסקת התנדבות אם תאושר החקיקה המשפטית.
פרשנות: חצי צבא הוא לטובת ה”התנגדות” (“אלמקאומה” – כינוי לחזבאללה והכוחות הפועלים נגד ישראל-א”ע) והחצי השני רועד מפחד מפני ההתנגדות.

צאו מפלסטין לשלום. ”
###
אויבי ישראל קונים את הספינים בתקשורת הישראלית בחפץ לב. התקשורת הישראלית מעצימה את הספינים בעניין הסרבנות כדי לייצר הפחדה (כפי שנסראללה בעצמו אמר במהלך נאומו האחרון).
נוצרת עלייה בתחושת המסוגלות של האויבים. מבחינתם יש כאן הזדמנות.
כל יוזמי הסרבנות ומעודדיה, זה על ראשכם. הכתובת לגמרי על הקיר בכל מקום. אם אינכם יודעים לקרוא ערבית תשתמשו בגוגל תרגום. זה בכל מקום.

Subscribe
Notify of
guest
37 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
נ.ש

הכתובת על ראשו של נתניהו.
הוא מעדיף את ממשלת הפנאטים שלו על המדינה

עידו

ההתייחסות של אבו עלי לסרבנות מאכזבת מאוד.
כן, רבים וטובים פה תומכים בהפסקת ההתנדבות כי החלופה היא פשוט הנורא מכל.

נדב

צריך להודות, אולי הוא פרשן טוב לענייני ערבים, אבל הוא טוקבקיסט בינוני בכל מה שקשור לארץ.

נדב

מעניין אם אתה מאשים גם נשים מוכות בפירוק המשפחה.
כי זה זה. בדיוק.

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה

המכים הם הסרבנים

ישאלי

האשמה על נתניהו לא פחות גדולה.
משילות היא לכל העם ולא לחלקים.
אם הוא לא מגיע להסכמה רחבה הוא האשם העיקרי.
אתה צריך להתבייש שאתה מאשים רק את הסרבנות שמבקשת להגיע להסכמה רחבה.

אחד העם

כל יוזמי ההפיכה ומעודדיה זה על ראשכם!!!

אבו עלי

היית פרשן מעולה לכל הנושא הערבי…עוקב אחריך בהדיקות
ברגע שלקחת צד בהפיכה השלטונית
אבדת על הדרך גם את אמינות הפרשנות שלך

שקד

אבו עלי יקר אתה צודק שזה משרת את האוייב. אבל הפנייה שלך צריכה להיות לא לאי המתייצבים אלא לעיתונאים המסקרים את האירוע. ככל שהתקשורת לא תעצים כך הדברים לא יצאו החוצה לאויבים. אל תשכח שבסופו של דבר יש קואליציה שמחזיקה בשאלטר של זה. אפשר וניתן לעצור את האירוע של אי ההתייצבות עכשיו. אבל מי שמעדיף לגרור לתהום ולרוץ בצדקתו ללא הורדת השאלטר כנראה משרת נאמנה את האוייב.

נראלי

אין ספק שצה”ל יכול על חזבאללה וכל אחד אחר.
וגם החברה בישראל, ברגע שיש מבצע צבאי זה רק מאחד את כולם בלי צל של ספק.
זה שנסראללה וטרוריסטים אחרים מאמינים לספינים בתשקורת, זו תקלה חמורה שלהם, שאם הם יפעלו על פיה הם עוד יתחרטו.
בינתיים מצידנו המשמעות היא מאבק שנדחה מאוד עם חזבאללה שהתעצם בינתיים, ואולי בדיעבד זה עוד יתברר כהזדמנות לטיפול שורש נצרך.
הבעיה היא אם חזבאללה ינצל את המצב הנתון (ע”פ טעותו) כדי לרכוש נצחונות קטנים, שלא יעוררו את הציבור הישראלי, ושהצבא לא במצב להתחייב למאבק בהם כחלק ממדיניות הבלימה ו’המערכה בין המלחמות’, שקיימת במקום מדיניות ההכרעה.
ומבחינה פנים ישראלית, יש כמובן את בעיית נרמול הסרבנות, שכבר פגעה נזק משמעותי שייקח הרבה שנים, והרבה פעולות משמעויות מהדרג הפיקודי, שבינתיים לא נראה שמוכן לקחת על עצמו את מימוש תפקידו בתיקון של נזק זה.

איציק

האויוים וגם עלי מתבלבלים ; המחאה היא מקור כוחנו והשראה לכל העולם. אותם אנשי צבא מקסימום יפסידו כמה אימונים אבל אם הדמוקרטיה תאובטח הם יחזרו.

מוטי

ואם לא תובטח הדמוקרטיה בואו ניתן לחיזבאללה לרצוח בנו ומי שישרוד שיתפזר ברחבי העולם. הגיוני בסהכ. כשהסיפור הוא צמצום עילת הסבירות שהצדיקו לפיד, סער, סולברג ואחרים.

אסף

זו לא צמצום עילת הסבירות, זו הכחדות עילת הסבירות.
וזה לא רק זה, צריך להסתכל על כל המהלכים שמתרחשים כעת בישראל כמקשה אחת.
אי אפשר להסתכל על ביטול עילת הסבירות ועל הרצון לפטר יועמשית, למנות מקורבים לחברות ממשלתיות וכו׳ בנפרד.
הכל חלק ממהלך אחד שמטרתו לבצר את הליכוד והחרדים כמי ששולט ומכתיב את סדר היום במדינה.
אנחנו לא נתן לזה לקרות.
ותפסיקו לקרוא לזה סרבנות. הפסקת התנדבות היא לא סרבנות.
סרבנות זה מה שהממשלה דואגת שיקרה כשהיא לא מגייסת חרדים ואת כל שכבות האוכלוסיה לצבא או לשירות לאומי.
עדיף להסתכל במראה לפני שמפנים אצבע מאשימה.

מוטי

קורעים את הצבא ומחלישים את המדינה בפועל על תרחישים של אם/אולי/מתישהוא בית המשפט יהיה חייב את הסבירות כדי לפסול החלטות ממשלה ולא את אלף העילות האחרות .. מידתיות, שרירותיות, ועוד ועוד. ואז באים בטענות לממשלה שהיא אשמה. יאיר לפיד בשפתיו הסביר למה צמצום העילה חשובה. גדעון סער גם הוא במצע (סליחה. באתר..) מפלגתו. וגם שופטי עליון. משוגעים רדו מהעץ. נסו לנצח בבחירות להבא.

אורי

התבלבלת,
עילת הסבירות. אינה קישקוש תאורטי , היא הסנונית הראשונה בתוכנית לצמצום הדמוקרטיה. הנסיון להלבין את החוק המושחט הזה אם דברי יאיר לפיד הוא בדיחה ועלוב כמו לקרא לחוק על שם השופט סולברג שבפעם הראשונה בהיסטוריה פעל להכחיש את זה באופן ברור ! סולברג ויאיר לפיד לא דיברו על החוק המפלצתי שהולך לעבור, ואפילו לא קרוב לכך. תמשיכו לשכנע את עצמכם שאתם צודקים על ידי עיוות המציאות …
אם חזבאללה נתמודד ונשרוד , כרגע יותר חשוב להתמודד אם מי שמנסה להחריב את הדמוקרטיה מבפנים.

מוטי

אז הלוגיקה היא שאם צמצום עילת הסבירות יעבור עדיף שלא יהיו צבא ומדינה, שחיזבאללה ינצח ובכללי שפשוט נתפזר בארצות העולם. הבנתי. ונניח לרגע שהיה חוק מושחת, כאילו שלא עברו חוקים מושחתים או החלטות מושחתות בממשלות עבר. כאילו שאין שחיתות בשלטון המקומי בכל חור וכו. אבל לא הפעלתם פרוטקשן צבאי. הסיפור עכשיו הוא כדור השלג שאתם מנסים לגלגל בכל הכח, עם מימון עצום, להורדת השלטון. יכול להבין זאת הזדמנות פז שלא תחזור… בכל אופן כוונת המחוקק היא לא השחיתות שאתה מנסה לייחס לו אלא החלטות רבות שבהן בית המשפט ביטא בהחלטה *השקפת עולם*שלרוב אינה תואמת למדיניות הממשלה. ללא שום צידוק חוקי אחר. זו היא מהות הדברים אחד לאחד בדבריו של לפיד סער סולברג ועוד ולא תצליח לעוות זאת. אם כל שופטי העליון היו ימנים ליברליים למשל.. העית תומך נלהב בחוק ומאיים להחריב את המדינה אם הוא לא יעבור. כבר הבנו מסרטוני אהוד ברק ושקמה ברסלר של 2020 שהסיפור הוא אחר לגמרי…. רדו מהעץ משוגעים.

אסף

תן לי 10 דוגמאות לחוקים שבית המשפט ביטל עקב עילת הסבירות.
אני כדוגמא ראשונה יכול לתת לך משהו שהוא לא ביטל אפילו שהוא היה בלתי סביר – וזה לבטל לדרעי את האישום, או לא למנוע מביבי להתייחס להפגנות.
בקיצור – אין לכם מושג על מה אתם מדברים.

אחר

אוי אבו, איזה מסכנים אנחנו, התקשורת מזינה את אויבינו, הכתובת על הקיר, אבוי. מה שצריך להיות יהיה וחלאס לגלגל את הדמגוגיה שלך

שניר

רק נתניהו אשם

ולד

האחריות היא של הממשלה ושל נתניהו

עוקב מ2018.

אבו עלי היקר, מה שנתן לך קרדיט רב לאורך השנים עד להסכם על שטחי הגז עם לבנון, היה העובדה שבנוסף לעדכונים המצוינים מהעולם הערבי נמנעת מפוליטיקה. לצערנו הרב בשנה האחרונה מרגישים את הפוליטיקה בדיווחים שלך בעוצמה רבה, בין אם בכך שנמנעת מלבקר את כיבוש השטח הישראלי בהר דוב על ידי חיזבאללה, דרך ההתייחסות לסרבנים ולא למחולל הסרבנות, ועד לאי התייחסות של ערביי יהודה ושומרון אל העלייה העצומה בטרור היהודי בשנה האחרונה( ויש התייחסות רבה), מה ששם אותך לצערי הרב כיום באותו המקום עם “עיתונאים” כגון אבו צאלח והלל ביטון רוזן, חבל, אהבתי מאוד לקרוא את הדיווחים והחדשות האותנטיים ונטולי הדעה הפוליטי. מקווה שנזכה לקבל דיווחים אובייקטים בהמשך.

מוטי

“מה שנתן לך קרדיט מבחינתי עד היום זה שדיווחת על מציאות כפי שאני רוצה לראות אותה. כשאתה מדווח דברים לא נעימים כמו איך ההרתעה הישראלית נתפסת בחיזבאללה אחרי הסכם גז שחתמה ממשלה שתמכתי בה או איך נתפסים האיומים בסרבנות של מחאה שאני תומך בה, זה מאוד לא נעים. מעדיף את ניר דבורי וזהו”

א ב

אם תוכל לאשר לנו בטלגרם עוד אימוגים שמביעים בתמגדות כמו אימוגי מקיא

אלי

מאוד מאכזב שאתה נוקט צד פוליטי בבלוג שלך.
עד כה זה היה מאוד מקצועי.
בזמן האחרון התחלת להראות צד.
בעד או נגד שיעשה כל אדם מה שהוא רוצה.
חבל על הירידה ברמה.

אבי

לקרוא לאחוז שהתנדב עד עכשיו למילואים סרבנים זה לא בסדר

גלעד

אבו עלי, זהשאתה ימני בדעותיך הבנתי מזמן. זה שאתה לא מבין את המשמעות של מהלכיה הקיצוניים של הממשלה ההזויה הזו, זה מפתיע אותי.
מי שיישא באשמה אלו אך ורק חברי הממשלה ההזויה הזו ואלו שהצביעו עבור קומץ קיצוניים חלקם עבריינים שינהיגו אותם ולצערי גם אותנו.
הסרבנות איננה המצאה של אנשי המרכז והשמאל. היא הומצאה ע”י הימין הקיצוני עוד לפני למעלה מעשור בהתנתקות ולפני זה.
תחפש היטב בארכיונים ותמצא עדויות. חדל להאשים את התקשורת כאשר היא מדווחת את רחשי ליבם של טובי אזרחי המדינה. אלו שמגינים עליה בגופם כבר עשרות שנים.

יאללה ביי

מה אתה רוצה??? תבוא בטענות למשיחיסטים יא טוקבקיסט דרג ז… איזה אכזבה. איך תפסתי ממך….

יאללה ביי

ואני אומר את זה בתור מישהו שמתנגד לסרבנות בתוקף.

אוריה

אהההה
טוב.
אם זה מה שאתה אומר נחזור מיד לשרת.
וזה שתקציב הבטחון שלנו והתמיכה האמריקאית ירדו דרסטית בודאי לא יגרמו לאויבים שלנו עודף מוטיבציה.

וגם זה שאנשים לא רק יפסיקו להתנדב אלא גם פשוט לא יהיו כאן.

מרגיש שיהיה כאן המון בטחון אחרי ההפיכה

אביב

לא אכפת להם, הם יודעים שגם בעימות רוב האבדות יהיו מצבא היבשה וזה מעניין להם את הישבן

מוטי

אבו
ככל שתראה כאן יותר תגובות של תומכי המחאה, תבין שהמציאות שאתה משקף כפי שנראית מעבר לגבול מעצבנת אותם. הם מבינים שכשהחוק המינורי יעבור (שהוא שארית סמלית מתכנית הרבה יותר גדולה שנגנזה עד שתהיה הסכמה רחבה) הם יצטרכו לעמוד בהבטחתם להחרבת המדינה (ע”י פגיעה קשה בכשירות הצבא ועוד) ומסירת אזרחיה לרצח המוני בטילים של חיזבאללה. הגיוני בסהכ. עלו על עץ גבוה.

עופר

רק ביבי אשם נקודה. שרת של מיעוט לאומי קיצוני.

עופר

בנוסף הדעות שלך לא מעניינות. אתה במיעוט. תביא פרשנות אל תביא את דעתך הימנית קיצונית

מוטי

מה? איזה מיעוט? מאיפה לך? ראיתי פי מאה יותר מתנגדי סרבנות מסרבנים למשל. מה שאתה לא קולט… שלמרות שבקפלן יש 200 אלף.. אתה במיעוט. רוב העם מבחט בכם בתדהמה

המעורר

הסרבנות הגדולה יותר, היא של החרדים. אין שום סיבה לטייס להמשיך להלחם בשביל להקים את לבנון v2. האשמים ואלה שפוגעים בבטחון הם ממשלת ההרס בראשות נתניהו וחבורת משיחיים. אם הרפורמה תעבור, אנחנו בדרך לבית מקדש שלישי, וכל השלכות הטרלול הזה. חבל שהפכת לשופר תעמולה של השלטון.

אבו עלי הליצן

אבו עלי היה עובד אצל גבלס העיקר לא לשחוק את ההרתעה מול אירופה ב1938

יותם

אבו עלי היקר, זו זכותם המלאה לא לסכן את חייהם למען ממשלה מושחתת ונוראה. אני לוחם לשעבר שכרגע לומד עובד באוסטרליה ואני לא רואה שום סיבה להילחם על מדינת ישראל החדשה שאדון ביבי וכל הסמרטוטים סביבו מנסים ליצור.
אז לפני שאתה מאשים את כל ה”סרבנים” תחשוב קצת נשמה

כתבות נוספות

דילוג לתוכן