אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

זה לא כל כך נעים לראות את אלאקצא סגור…. מסתבר שזה גם לא כל כך נורא….

“אלאקצא סגור” זועקים ההאשתגים ברשתות החברתיות.
אז סגור.
מעט צקצוקי שפתיים. כמה מילים מן השפה לחוץ של כמה מנהיגי ערב וזהו.
הפלסטינים שוב חשים מבודדים. מנהיגי ערב עסוקים בצרות גדולות יותר. ועמדת ישראל כבר לא נפסלת באופן אוטומטי.
היטיבה לתאר את המצב הקריקטורה שצירפתי כאן בה זועק הילד הפלסטיני: אלאקצאא’ בסכנה( בערבית: אלאקצא פי חט’ר ) והמנהיג הערבי החנוט בחליפה ומחזיק רובה, מחייך ושואל: הטרור בקטר? ( בערבית: אלארהאב פי קטר? – שני המשפטים בערבית מצלצלים אותו דבר – א.ע).

אפילו גדול פוסקי ההלכה המוסלמית של ימינו השיח’ יוסף אלקרדאוי נזעק בחשבון הטוויטר שלו וצייץ שמה שקורה באלאקצאא הוא “אסון” ולא ייתכן שהאומה האסלאמית שותקת לנוכח התקיפות של “הציונים” על אלאקצאא. עוד הוסיף כי ” הציונים” יודעים היטב שמנהיגי ערב עסוקים במלחמה בבני עמם ולכן מרשים לעצמם למנוע את התפילה באלאקצא.

אני חושב שהתגובה הצוננת של מנהיגי ערב בכל הקשור למניעת התפילה באלאקצא היא דבר חסר תקדים ומבטאת היטב את הלכי הרוח בעולם הערבי בימים אלו.
עמידתו של טראמפ באופן מופגן מאחורי ישראל בסוגיות רבות, כמו גם בסוגיית סגירת הר הבית נשמעת היטב ברחבי העולם הסוני.

דבר מדהים נוסף שהחליק לו ככה מתחת לרדאר היא העובדה שכל דובר מוסלמי קיצוני כמתון ידע לציין היטב ולומר בקול רם בלי להתבלבל שזו הפעם הראשונה מזה 48 שנה שבה לא התקיימה תפילה על הר הבית. כלומר אם נסתכל לרגע על חצי הכוס המלאה… כל “חובבי ציון” מהללי החמאס, עשו לישראל שירות טוב בהכריזם כי במשך 48 שנה, מאז אוחדה ירושלים, לא נמנעת תפילת מוסלמים בהר הבית. לא הכרזה של מה בכך. בהחלט מחזקת תומכת בעמדה הישראלית לגבי שמירה על המקומות הקדושים וחופש הפולחן.

לזה אפשר לצרף את הגינוי בעל כורחם של עבדאללה מלך ירדן ושל אבו מאזן – הרבה מתוך חשש מן העמדה האמריקאית.
נזכיר ששניהם ניצבים בעמדה ממש לא נוחה עם הגינוי הזה בכל הקשור לתחושות מרבית האזרחים שלהם בעניין. אבל גם זה עבר בשקט יחסי.

אני לא אומר שאם ישראל תמנע תפילה בהר הבית לאורך זמן הדבר יסייע לחיזוק מעמדה או להרגעת האזור, אבל אני אומר שהסופ”ש האחרון היה בהחלט הזדמנות טובה לישראל ולפלסטינים לבחון את מעמדם בעולם הערבי כשעל השולחן “חבית הנפץ הגדולה של המזה”ת”.
אני חושב שהפלסטינים ייחלו לתוצאה שונה בהחלט.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן