אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

זוכרים את הטייס הסורי שנלכד והוצא להורג אתמול לאחר שמטוסו הופל בג’יירוד? ובכן, משטר אסד נוקם ובגדול. מטוסי קרב רוסים וסורים ביצעו מהבוקר למעלה מ 50 גיחות תקיפה על העיירה ג’יירוד. מניין ההרוגים מתקרב ל 30 ועשרות רבות של פצועים. (מצורפת מפת מיקום העיירה ג’יירוד, אלקלמון ).

בינתיים, צפונה משם, במחוז לטקיה, התקדמות משמעותית של המורדים שהצליחו בימים האחרונים לכבוש כעשרים כפרים מידי כוחות אסד ובהם העיירה המרכזית כנסבא (מצורפת מפת מיקום). כיבוש עיירה זו נחשב הישג משמעותי והמורדים לוטשים עינים כעת אל עבר העיירה הבאה – סלמא. (בתמונה המצורפת, לוחם של אסד שנלכד מסתתר באמבטיה באחד הבתים בכנסבא). ההישגים של המורדים במחוז לטקיה מעוררים חשש בקרב נאמני אסד בשל התקרבותם אל אזורי החוף (מרחק של עשרות קילומטרים בלבד מכנסבא) שנמצאים בשליטה בלעדית של נאמני אסד, אזור בו מתגוררים בני עדת העלווים (המיעוט השולט בסוריה). אם יצליחו המורדים לבסס שליטה באזור החוף תהיה להם גישה אסטרטגית לים התיכון.
עוד דיווח מעניין מספר על כך שג’יש אלאסלאם הצליח להפיל מזל”ט סורי. ג’יש אלאסלאם הופך לאט לאט לאיום משמעותי על כלי טיס במחוז דמשק.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן