אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

חזבאללה בדו”ח סיכום פעילות יומי מונה את ההתקפות עליהן קיבל אחריות היום (18.11):

2 התקפות בגזרה המזרחית
5 התקפות בגזרה המערבית
1 הפלת כטב”מ ישראלי (דובר צה”ל הכחיש -א”ע).

סה”כ 8 פעולות של חזבאללה היום – 5 פחות מאתמול.

Subscribe
Notify of
guest
8 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Warrior

גם חיזבאללה לוקחים מנוחת שבת

שאלה

מזה א״ע

שמאלני

זה ראשי תיבות של אבו עלי, כשעיתונאים מוסיפים הערה בתוך משהו שאמור להיות סיכום של אמירה או טקסט קיים הם שמים בסוגריים את ההערה ומסיימים בראשי התיבות שלהם

שאלה

הבנתי, תודה

משם

השאלה ,האם חיזבאללה יוציא חשבונית בסוף ?

Lisa Badri

Hizb Zbala
Enjoy

1000024971
שמאלני

טוב נו, הם הפילו את הכטב”מ והההכחשה של דו’צ מביכה.
הסרטון מראה פגיעה, טרם הסרטון צה”ל טעם שהוא הפיל את המיירט (מה שלא קרה) ו20 דקות אחרי ששוחרר הסרטון דו”צ מדווח על כך שמוקדם יותר כטב”מ נאלץ לבצע נחיתת חירום (“ולא נפגע” בלה בלה בלה).
בכל סטנדרט זה הפלה – גם אם זה בשטחנו ותוך יום זה יחזור לכשירות.
הסיבה שאני מתעקש על זה היא שגם במחיר של הודעה בהישג של האויב (כשהוא מודע לזה מצוין עם סרטון מעולה שהוא מפיץ – והם לא צריכים שנודה בשביל להתפאר בהישגים שקריים) – לדו”צ אסור ליפול לשטויות האלה ואסור לשקר לנו.
הכוח של הסרטונים האוקראינים זה שרואים אותם מפרקים את הרוסים גם בזמן שחיילים אוקראינים מתים ואז ניתן לחשוב שהם מראים את התמונה המלאה (למרות שבבירור זה עדיין מאוד סלקטיבי)

אבי

יש לנו טורמונולוגיה שונה. האוקראינים מייצרים סרטונים כאלה כדי להרים את המורל בתוך המדינה, וכדי להפיץ אותם ברוסיה ולגרום ל אצלנו רוב הסרטונים הולכים לתקשורת הזרה כדי לקבל לגיטימציה. למשל, צה״ל אף פעם לא יראה מחבל הרוג מטווח קרוב וכו, או קרבות רחוב בהם ברור שהאויב מושמד כי זה לא משרת את המטרה. לכן לא תראה את צה״ל מוציא סרטונים בסגנון של חיזבאללה או חמאס, מקסימום תקיפה אווירית. אגב. אותו דבר האמריקאים.

דילוג לתוכן