אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

“חיסול ארגון הטרור חמאס” – חשיבות ההקפדה על המינוח

אנו שומעים הרבה בתקשורת בישראל את המינוחים: חיסול חמאס, השמדת הארגון ועוד ועוד.

חשוב להתעמק טיפה כדי להבין.
מי שעוקב אחריי בערוץ יכול לראות שאני מקפיד להשתמש בלשון נקבה כאשר אני מתייחס לחמאס. הסיבה לכך היא שחמאס היא תנועה ולא ארגון.
חמאס, מאז הקמתה עבדה לגיבוש בסיס תמיכה רחב בקרב הציבור הפלסטיני ובנתה את הפירמידה בסבלנות אין קץ מלמטה למעלה כשהיא משקיעה המון, את מרבית משאביה, בפעילות “דעוה” – קירוב לבבות, שמטרתה לקרב אליה עוד ועוד פלחים מהאוכלוסייה הפלסטינית.
פעילותה של חמאס אינה רק צבאית ויש לה מאז הקמתה פעילות חברתית ענפה, המושתתת גם על אגודות צדקה שדואגות לשמן את הפעילות הזו בכסף רב.

משום כך, גם אם ישראל תהרוג את כל בכירי חמאס ברצועה – היא לא תחסל את חמאס. בכל פעם שישראל חיסלה בכיר בחמאס, צץ אחר שמילא את מקומו. ויש תור ארוך.

מעבר לכך לחמאס יש תמיכה רבה בקרב האוכלוסייה גם בגדה. ישראל הרי לא תוכל להרוג/לעצור את כל תומכי חמאס בגדה ובעזה – זה לא מעשי. מדובר במיליונים. ישראל לא תצליח “להרוג את תנועת חמאס”.

מה כן ישראל יכולה לעשות?

ישראל יכולה למוטט את שלטון חמאס ברצועה והחשוב מכל לפרק את חמאס מנשקה ולפרז את הרצועה

אמור מעתה: מטרת המלחמה היא למוטט את שלטונה של תנועת חמאס ברצועה ולפרק אותה מנשקה.

Subscribe
Notify of
guest
13 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
תחי הנכבה!

מטרת המלחמה היא נכבה. לבנות בחזרה ישובים יהודים בלי ערבי זבל במדינה שלנו.
מדינה יהודית טהורה לעד!

ניר

אם ישארו ערבים בעזה הפסדנו חיסול יכולות הלחימה של חמס הוא עניין של הגדרה ואנחנו יכולים תחת הגדרת מטרת המלחמה למשוך ולמשוך עד שבעוד חודש או שנה אוכלוסיית עזה תעבור למצרים כמו ב2008 ולנו תיהיה בסוף אפשרות אם לתת להם לחזור

חזני

נראה לי שקצת פספסנו נקודה מבחינה הסברתית.
עלינו לייצג את האזרחים [רובם ככולם] בעזה כפעילי חמאס בעצמם. הם בחרו בחמאס. נראה לי שאם מייצגים אוכלוסייה שלמה כתומכת דאע”ש , אז ממילא אנו רשאים לעשות ככל העולה על רוחנו .
החמאס היא תנועה שהגיעה מלמטה,ואכן, בגלל זה יהיה קשה למוטט אותו סופית.

מוהדיב

גירוש עזה.
זה הדבר היחידי שיגרום לחיסול תנועת החמאס.
אף אחד לא ירצה להזדהות עם תנועה שהביאה אסון כזה…גם לא בגדה.

אריאל פוקס

אתה גאון. נקודה!

ר.כ

ואז מה? מי יהיה הגוף המדיני/אזרחי וכן מדיני/בטחוני שידאג שמה שהיה הוא לא שיהיה?! בלי נקבא בעזה וגירוש כל העזתים ולדחוף אותם למצרים לנקות את עזה להחיל עליה ריבונות ישראלית והתיישבות בכל חבל ארץ נהדרת זו. ממה שאני מבין זאת הדרך להביס את האיסלימיסטים ולהוריד לה את התיאבון שיצליחו לחסל את מדינת ישראל כמדינה יהודית.

עאבד אל שיכנז

אתה צודק, א”ע, אבל העיקר חסר מן הספר.
דווקא בגלל שזו תנועה, צריך לפגוע בהם בדרך אחרת. לחסל משפחות שלמות שהן התא הבטוח – מנטלי ופיזי – עבור כל פעיל. הרי כל פעיל יש לו משפחה שהוא דואג לה ומבקר אותה אחת לכמה ימים. אז אולי נצ’פר אותם גם בהיבט הזה…
ברגע שהשינוי בתפיסת הלחימה מצידינו יחלחל שם, יגבר הלחץ האזרחי לנטוש אזורים חמים, מה שמשרת את ישראל בהמשך מכמה בחינות – אסטרטגית, טקטית והסברתית.
אז אם אין ברירה ומוכרחים לתת למשאיות להיכנס, חובה במקביל להגביר את קצב האש על אוכלוסיה דווקא. ככה לשטח קילומטרים משדרות עד הים. נחמד, לא? פסים פסים
נזכיר שוב, אין מושג כזה ‘חפים מפשע’ בעזה. כל משפחה מחביאה בתוכה מחבל, תומכת בו טקטית ורגשית.
ואם בהסברה עסקינן, אולי כדאי לבצע שיבוש רשתות בשעות הערב ואז להפציץ כהוגן. בבוקר – אחרי לילה טרוט – הם יקומו לשחר חדש ותובנות חדשות. שבוע ככה ונתחיל לראות מרד אזרחי או הגברת שיתו”פ אזרחי כנגד פעילים..
אגב עדיין לא הצלחתי להבין כיצד מתו רק 8,000 עם סך הפצצות כזה. יש מצב שצה”ל מבלבל לנו את השכל? ציפיתי ל-80,000 לפי קצב החימוש שמוטל שם יומית. 800,000 זה מספר טוב יותר. הרבה יותר

RRr

כי הפיצוצים הם מדוייקים מאוד, ברמה של סנטימטרים, ביזבוז כסף לשם ראווה.
ארטילריה הייתה עושה את אותה העבודה בדיוק של כמה מטרים בזול.

אנה

הבהרה מעולה

אופיר

המטרה היא הרג וגירוש. לא נחיה לצד השטן.

קרן

יפה כתבת, כל מילה בסלע. עכשיו תמחק את התגובות כאן שקוראות לרצח עם וטיהור אתני. ותבהיר שאתה שולל את האפשרות הזאת כי אנחנו לא נאצים, ושאתה לא תקבל קריאות כאלה אצלך בדף. יש לך המון השפעה ותשתמש בה באחריות, בבקשה. אסור לנו להגיע לשם למרות הזעם והחשש מהבאות.

Or Bar

ומה אז? תצליח למנוע הברחות תת קרקעיות? ייצור מקומי של נשק? זה לא יחזיק גם יומיים. הדרך הילידה להביא שקט ושלווה לעוטף עזה היא שלא יהיו ערבים בעזה. כל דבר אחר זה לברוח מהשאלה.
מעתה אמור “אין פלסטינים אין פיגועים” כי זו האמת היחידה לצערי הרב.

גולני

אתה טועה אחי, חייבים להחליף דיסק ואז הכול אפשרי יותר מסובך יותר השקעה תחבולות אבל אפשרי
להבדיל ״ הפנקס האדום״ חיסל כל מי שהתנגד למפאי , פה זה חובה לתת אלטרנטיבה לתושבי עזה שהיא אוים או חיים של ״ מפאי״ או מוות של החמאס

כתבות נוספות

דילוג לתוכן