אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

כשחסן נסראללה מודה בפה מלא ש 26 מאנשיו נהרגו בחלב, 1 נעדר ו 1 שבוי, בנאום מרכזי, קבל עם ועדה זה אומר שחיזבאללה חטף חזק בחלב. חיזבאללה אף פעם לא מודה במספר האמיתי של הרוגיו. יותר מזה נסראללה דאג להדגיש בנאומו שחיזבאללה נמצא בחלב, במספרים גדולים ומתכוון להשאר בחלב. אה, וזה גם היה רצונו של מצטפא בדר אדין, שלכבודו הנאום. הרשו לי להסביר למה באמת הוא התכוון: “אבידותינו קשות בחלב, אנו משתוקקים לעזוב אבל ח’מינאי לא מרשה לנו”. אירן החליטה שחלב היא יעד מרכזי ונסראללה ייאלץ להקריב גם את אחרון חייליו אם יצטרך. בהקשר זה ראוי להזכיר דיווחים מלפני יומיים כי במהלך הלווית 7 מהרוגי חיזבאללה בחלב, שנערכה בדאחיה בבירות פרצו עימותים בין בני משפחות ההרוגים ובין פעילי חיזבאללה על רקע המשך שהיית חיזבאללה בסוריה. בעימות נורו יריות ונעצרו חלק מבני משפחות ההרוגים.

זאת ועוד: תמיד כשיש לנסראללה נאום, יד המקרה מזמנת לו צפרדעים לבלוע. מעבר להרוגי דרום חלב, דיווחים רבים הגיעו הבוקר מצפון חלב – לגבי קרב שהתנהל על מחנה חנדראת (במפה המצורפת). לקרב קדמו עשרות רבות של גיחות מטוסי קרב רוסים אתמול בלילה, לקראת פריצת כוחות נאמני אסד אל עבר המחנה. רוצים לנחש מה קרה?
הצד של אסד שוב חטף והמתקפה על מחנה חנדראת סוכלה בידי כוחות המורדים. עפ”י הדיווחים תוצאות הקרב כללו כ 40 הרוגים לנאמני אסד, כמחציתם אנשי חטיבת “אלקודס” , לוחמים פלסטינים סונים הנאמנים לצבא אסד. עוד בהרוגים לוחמי חיזבאללה והמליציות השיעיות. והמורדים – חוגגים ב”סלפי אלסומוד”-סלפי העמידה האיתנה, גאים שהצליחו להדוף את המתקפה.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן