אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

למה אני כותב בבלוג או מי גונב לכם את הדעת?

בעבר שאלו אותי מה יוצא לי מהפרסומים בפייסבוק ובטלגרם. למה בכלל אני טורח להשקיע בזה זמן כשאין שכר כספי בהשקעה זו.
אז הנה אחת הסיבות המרכזיות:
עליבותם של אמצעי התקשורת הישראלים בסיקור המתרחש בעולם הערבי ובעיקר בסיקור הסוגיה הפלסטינית.
עליבות, חוסר מקצועיות, זלזול בקורא, יכולת נמוכה בשפה הערבית, יכולת גרועה בהבנת העולם הערבי ומעל לכל שידור תמונה כוזבת לציבור הישראלי. בעיקר בסוגיות מהותיות ובעיקר בזמני הכרעה.
ואם מישהו מבין הכתבים נפגע מהבוטות שלי כאן אז זו היתה הכוונה.
ואתן דוגמא טריה מהיום:
פוש דרמטי של וואלה! (כאן בתמונה המצורפת)

סנואר, אחרי העברת הכספים: “אין הסדרה עם הכיבוש”

ומה מבין הקורא הישראלי:
זהו. חמאס קיבלו מישראל את הכסף (לא משנה שמדובר בכסף קטרי… אבל הפרטים לא משנים העיקר הרייטינג ) ועכשיו הם דוחים את ההסדרה והנה שוב ישראל יצאה פראיירית. ישראל שילמה וחמאס עבדה עליה וממשיכה באלימות.

אני לא יודע אם הכתב באמת לא הבין מה קורה או שיש לו אג’נדה בעייתית אך בכל מקרה בוא צריך להניח את המפתחות וללכת. לפחות לחופשה ארוכה.
מדובר בנושא מהותי שנוגע כמעט לכל אזרח בישראל והנה הכתב וערוץ וואלה, ערוץ מרכזי לכל הדעות, פשוט גונבים את דעת הקוראים. פשוט מרמים אותם. אותי באופן אישי זה משגע.
רוצים לדעת מה באמת קרה?
הכתב של ערוץ אלמיאדין המזוהה עם חיזבאללה ואיראן (אלה שמתנגדים להסדרה) שאל את סנואר במהלך שהותו באירוע צעדות השיבה אם ישנו הסכם להודנא ארוכת טווח עם ישראל?
סנואר ענה: אין הסכמים עם הכיבוש. וחזר על זה 3 פעמים.
אח”כ המשיך סנואר ואמר (את זה הכתב של וואלה כנראה העדיף לא לשמוע) שישנן הבנות עם הקטרים, המצריים ועם נציגי האו”ם.
במילים אחרות: יש הבנות. פשוט סנואר לא יכול להודות בפה מלא בפומבי שיש לו הסכם עם ישראל. גם ממשלת ישראל אומרת שהיא לא עושה הסכמים עם חמאס.
אף צד לא מכיר בצד השני אך יש הבנות דרך צד ג’ – המתווכים.
כבר שבועיים שההפגנות בשישי נראות אחרת. אין צמיגים בוערים. יש ריסון. אין חציות של הגדר למעט אחת היום (הרחבה בטלגרם). יש ירידה דרמטית של האלימות בהשוואה לשבועות קודמים. ירידה דרמטית במספר הפצועים וישנו הרוג פלסטיני אחד במהלך אירועי שישי בשבועיים האחרונים.
בשורה התחתונה יש הבנות להסדרה. והן ניכרות בשטח.
הכסף שנכנס הוא קטרי. הוא נכנס בשש פעימות מדורגות שמאפשרות מנוף לחץ במקרה של חזרת האלימות. הסולר מוכנס על בסיס יומי-זה מנוף לחץ יומי בשליטת ישראל.
וצריך להקשיב לשגריר הקטרי שאומר שישנן הבנות נוספות בעניין המעבר הימי ומרחב הדיג.
ההבנות המדורגות לא מיושמות במכה אחת וחמאס שומרת לעצמה את הצעדות כאמצעי לחץ מול ישראל וכדרך מדורגת לרדת מהעץ אל מול הביקורת מבית כנגד הרגיעה.
בקיצור עיתונאים יקרים נסו להיות מקצועיים יותר. חובתכם להביא את ההקשר להסביר מה קורה בין השורות כי את זה האזרח לא אמור לעשות במקומכם. אתם מקבלים על זה כסף והרבה. יש לכם משאבים. דסק שלם של דוברי ערבית. עשו את העבודה שלכם במקום לזרוע דיסאינפורמציה. זה לעזאזל המקצוע שלכם…

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן