אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

“לפתוח רמקולים” – מה ששומעים ברקע זה לא מחיאות כפיים וגם לא נשק אוטומטי. אלו הם תקתוקי המצלמות המתעדות את מפגש ארדואן ופוטין במוסקבה לפני 3 ימים. ולמה אני מביא לכם חדשות מלפני שלושה ימים?

לארדואן התלוותה משלחת ביטחונית מודיעינית טורקית שנפגשה עם הגורמים המקבילים ברוסיה.
ארדואן, שנוקט לאחרונה מהלכים אסטרטגים מהירים עם מדינות באזור, כבר הספיק להתפלל היום את תפילת יום השישי באנקרה עם גורם מאוד מעניין. שר החוץ האירני, אבי מתקפת החיוכים, ג’וואד זריף.
ביקור המתוקשר, שחמק מתחת לרדאר של התקשורת הישראלית, הוא שלב ראשון לקראת כניסתה של טורקיה למערכה האווירית בתוך שטחי טורקיה.
המטרה הרשמית (אגב בדיוק כמו זו של רוסיה) היא: “תקיפת מטרות דאע”ש”. (המרכאות לא במקרה).
כלומר, בתוך זמן קצר אנו צפויים לראות שיתוף פעולה אווירי – קרקעי בין כוחות רוסים, טורקים, סורים, אירנים וכוחות חיזבאללה.
אני מרשה לעצמי לשער כי הטורקים, שעד כה נזהרו שלא להפר אל המרחב האווירי הסורי, צפויים לעמוד לצד האינטרסים הרוסים בסוריה, שהם לא בהחלט לא מצטמצמים לתקיפות דאע”ש.
בהתבטאויות טורקיות לא רשמיות כבר השתנה הטון לגבי השארותו של אסד בשלטון בסוריה ונשמע כי ארדואן מיישר קו עם עמדותיו של פוטין.
אם זה מפתיע אתכם, מבחינה רשמית, הצהרתית ומעשית, ארדואן לא עושה שום דבר שונה צמה שעושה ארצות הברית. היא תוקפת בסוריה, פוגעת ביעדי טרור אך נזהרת שלא לפגוע בשערה משערות חיזבאללה והמליציות האירניות השיעיות, זאת, אף על פי שחיזבאללה מוגדר בארה”ב ארגון טרור. כך גם בעיראק.יותר מזאת, ארה”ב מאיימת לתקוף את ג’בהת אלנוצרה המחודשת, כי היתה קשורה בעבר לארגון הטרור אלקאעידה. נשגב הדבר מבינתי.
ושוב בריתות משתנות במהירות אדירה ויחסי הכוחות מחושבים מחדש….

00:00
00:00
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן