אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

מבוכה בחמאס – נחשפה מנהרה מתחת לבית ספר של אונר”א – ניתוח משמעויות + מיקום המנהרה

אתמול פרסמה אונר”א ( סוכנות הסיוע והסעד לפליטים של האו”ם ) הודעה חריגה לפיה, בתחילת החודש, נחשפה מנהרה מתחת לשני בתי ספר סמוכים שלה במחנה הפליטים אלמע’אזי( מרכז הרצועה), במהלך ביצוע עבודות הכנה לתוספת בנייה במתחם בתי הספר.
למיטב זכרוני, אונר”א מעולם לא פרסמה ידיעה חריפה כזו באופן פומבי, ובתוך פרק זמן קצר יחסית מאז נחשפה המנהרה.
נזכיר כי יום קודם לכן העלה עיתון אלעכאט’ הסעודי את מנהרות חמאס על המוקד( אתמול פרסמתי כאן פוסט בעניין ) והנה למחרת, שוב גוף שאינו פרו ישראלי מציג את מנהרות חמאס לביקורת פנימית ובינ”ל.
חמאס בתגובה פרסמה הודעה רשמית בו היא מגנה את תוכן הידיעה של אונר”א ( ולא את אונר”א עצמה) ובה מציינת חמאס, כי לאחר שעשתה בירור עם כל פלגי ההתנגדות ברצועה, הובהר כי לאף פלג אין פעילות צבאית באזור שציינה אונר”א.
עוד הדגישו בחמאס כי הם והפלגים מכבדים את מוסדות אונר”א ומחריגים אותם מאזורי הפעילות הצבאית שלהם וזאת בכדי לאפשר להם להמשיך ולהגיש סיוע לפליטים ברצועה.

אציין כי ע”פ דיווחים שונים מייד עם גילוי המנהרה ב 1 לחודש העבירה אונר”א לחמאס מסר חריף וזועם בדבר גילוי המנהרה בשטח בית הספר שלה.
עוד אציין כי במהלך מבצע צוק איתן שימש בית הספר כמחסה פליטים, בו התארחו אלפי אזרחים, תושבי הרצועה, שנמלטו מאזורי הקרבות.

עוד נקודה שכדאי לשים אליה לב – חמאס, בתגובתה, לא הכחישה שיש שם מנהרה. היא ניסתה לזרוק את האחריות לכיוון אחר בהדגישה שפלגי ההתנגדות אמרו שאין להם פעילות צבאית באזור.
בפעם השניה בתוך יומיים מותקפת החמאס על רקע בניית מנהרות ופגיעה באזרחי הרצועה, האם התזמון מקרי?( לא בטוח)
בהחלט מעניין שאנשי אונר”א לא חוששים לחשוף כך את ערוותה של חמאס. מעודד משהו.

צירפתי כאן מפות מיקום של בית הספר על בסיס תצ”א ומפות של גוגל.

במבט חטוף במפה ניתן להבחין כי אלמע’אזי הוא מקום היישוב המזרחי ביותר במרכז הרצועה ומנהרות שעוברות במחנה פליטים זה יכולות בהחלט להיות חוצות גדר( בצד הישראלי יש קרבה לכיסופים ולרעים).

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן