אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

מבצע צבאי רחב היקף בג’נין

לפנות בוקר, סמוך לשעה 01:00 נפתח מבצע “בית וגן” של צה”ל בג’נין.
המבצע נפתח בתקיפות אוויריות של יעדי טרור, בהם, ע”פ דובר צה”ל, החמ”ל האחוד של הפלגים הפלסטינים במחנה הפליטים ג’נין, שמוקם, ע”פ תצלום אווירי של צה”ל, בצמוד לבית ספר של אונר”א (ממש מעבר לכביש). מזכיר מאוד את עזה.

ע”פ הפלסטינים בוצעו עד כה כ 15 תקיפות מהאוויר וכן נכנסו כוחות קרקעיים גדולים במבצע הגדול ביותר שידעה ג’נין מאז 2002 – באינתיפאדה השנייה.

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח עד כה על 3 הרוגים וכ 25 פצועים (בהם 7 קשה) בג’נין. צעיר עזתי (כן!) נהרג מירי צה”ל הלילה באזור אלבירה (נפת ראמאללה).

כשעתיים וחצי לאחר פתיחת המבצע הכריזה הזרוע הצבאית של הג’האד האסלאמי בג’נין כי שמו של מבצע הנגד שלה הוא بأس جنين -“גבורת ג’נין”.

חמ”ל הפלגים המשותף בעזה פרסם כרוז ובו הכריז כי “החמ”ל צופה במתרחש” וכי אופי התגובה ייקבע ע”פ המשכותו של המבצע וע”פ “התנהגות הכיבוש”.

גורמים לא רשמיים המזוהים עם הג’האד הלינו על כך שבזמן המבצע, מנגנוני הביטחון של הרש”פ פועלים בעוטף ג’נין ובגדה ומבצעים מעצרים בקרב פעיליהם הצבאיים המבקשים להגיע ולסייע לפעילים בתוך מחנה הפליטים ג’נין. כמו כן דווח כי בשעה שלפני המבצע נסוגו פעילי מנגנוני הביטחון של הרש”פ מהאזור בו פועלים כוחות צה”ל (דבר המעיד על שיתוף פעולה בטחוני הדוק-א”ע).

מייד אצרף סרטונים מאזור המבצע בהם ניתן לראות כלי הנדסה כבדים של צה”ל חורשים את כבישי מחנה הפליטים ג’נין, ככל הנראה כדי לחשוף אם הוטמנו תחתם מטעני חבלה וכן למנוע הצבת מחסומים מצד פעילי הטרור.

Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ישראל

למה לחזק את התעמולה הפלסטינית, ולקרוא למקום “מחנה פליטים”, הרי זה בדיוק בסיס הטענה שלהם כבר עשרות שנים , “אנחנו פליטים”……. כך הם טוענים, מתאים לערוץ שכמותך לקרוא לזה פשוט ג’נין.

דילוג לתוכן