אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

מה עושה שומר ראשו האישי וחתנו של נסראללה בחלב? ומדוע נעצר גדול מבריחי המזל”טים של חיזבאללה?

אבו עלי ג’ואד נחשב לאדם המקורב ביותר למזכ”ל החיזבאללה חסן נסראלה. ג’ואד נשוי לבתו של נסראללה ועומד בראש כוח של 20 לוחמים האמונים באופן אישי על בטחונו של נסראללה. ג’ואד התאמן בטהרן במחנות אימון מיוחדים בשנות התשעים ומאז משמש בתפקיד בכיר זה.

אתרים מקורבים למשמרות המהפכה האירנים חשפו כי ג’ואד נצפה לאחרונה באזור חלב בסוריה והוא אחד מהאישים הבכירים ביותר של חיזבאללה בסוריה כעת. אתרים המקורבים למורדים הסורים מעריכים כי ג’ואד נשלח לחלב כדי לחזק את שדרת הפיקוד הבכיר של חיזבאללה בסוריה לאחר מותם של רבים מהם בלחימה, בהם, חאג’ עלאא’, עליו דיווחנו כאן בהרחבה לפני כחודש וחצי.

מעצר גדול מבריחי המזל”טים של חיזבאללה

מעניין לעניין, מדווחים גורמים בדאחיה בביירות על מעצרו של גדול מבריחי החיזבאללה כאמל אמהז, לאחר שבמשך 16 שנים שירת אינטרסים של החיזבאללה בהכנסת ציוד אלקטרוני מתוחכם ללבנון ויש אומרים אף בהברחת סמים לטובת המנגנון הכלכלי של הארגון.

אמהז הוא אחד הסוחרים המפורסמים בביירות ובעל רשת חנויות מפורסמת למכשירי טלפון סלולריים. עובדת היותו של אמהז מבריח בלתי חוקי של ציוד ללבנון הינה סוד גלוי בביירות ואמהז נהג להבריח את הציוד בדלת הראשית – שדה התעופה של ביירות לאחר שנהנה מחסינות של גורמים פוליטיים וצבאיים של חיזבאללה. אמהז היה מקורבו של מוצטפא בדר אדין, רמטכ”ל חיזבאללה שנהרג לפני כשנה בסוריה.
לאמהז מיוחסות הברחות כלי טיס בלתי מאוישים רבים עבור ארגון החיזבאללה, דבר שסייע רבות לבניין הכוח האווירי הנוכחי של חיזבאללה ושיפור יכולותיו.

עפ”י גורמים בלבנון, נסראללה גילה שאמהז יצר קשר עם האמריקאים במטרה להסיר את שמה של חברתו מרשימת הסנקציות האמריקאית, אליה נוספה בשל קשריו עם החיזבאללה. עם חשיפת העניין “דאגו” גורמים בחיזבאללה להסרת “חסינותו” של אמהז וכאמור הלה נעצר לפני יומיים על ידי הביטחון הלבנוני.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן