אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

נמשכת ההתקרבות בין טורקיה לאירן.

סוכנות הידיעות הרשמית האירנית מדווחת כי נשיא טורקיה, ארדואן, צפוי להגיע בשבוע הבא לביקור חשוב בטהרן שיהווה את נקודת הפתיחה הרשמית להרכבת הקואליציה הרוסית-טורקית-אירנית בכל הקשור לנעשה בסוריה.
בהמשך לפוסט קודם שלי בנושא, ישנה פעילות אינטסיבית מאוד בשבועיים האחרונים בציר החדש המתגבש. שר החות הרוסי יגיע עד סוף החודש לביקור בטורקיה כדי לסגור באופן רשמי את כל נושא נירמול היחסים בין המדינות וזאת בהמשך לביקורו של שר החוץ האירני בטורקיה בשבוע שעבר.
במקביל דיווחים כי סגן שר ההגנה הרוסי נפגש בדוחא, עם נציגים מאירגון האופוזיציה הסורי “תנועת סוריה האם”. ניכר כי לפוטין תוכנית סדורה להכרעת המורדים בסוריה. הוא מגבש קואליציה צבאית חזקה, שתהנה מתמיכת ארה”ב(בקרוב תקיפות משותפות אוויריות של ארהב ורוסיה בחלב), תכיל בתוכה מעצמה מן הציר הסוני (טורקיה), זאת בנוסף לציר השיעי שכבר נמצא בקואליציה וכעת הוא מחפש עלה תאנה בצורת ארגון מורדים קיקיוני שיהווה נציג נוח מבחינת רוסיה למו”מ, בשם כלל ארגוני המורדים בסוריה.
במקביל דעת הקהל העולמית כבר מתחילה להשלים עם העובדה שאסד יישאר בשלטון,כל אחד מטעמיו שלו. פוטין מצליח למצוא את שביל הזהב של האינטרסים בין כל השחקנים ודוחף קדימה. אנחנו באמת עומדים בפני תקופה חדשה באזור. בתוך חודשים מעטים נוכל לראות את השפעתה של תוכנית פוטין על המזה”ת ועל סוריה. לאן תוביל התוכנית זו שאלה גדולה. מי שבטוח הולך לסבול אלו המורדים בסוריה.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן