אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

נסראללה עונה לראש אמ”ן☝️:אתם אלה שעלולים לבצע טעות שתוביל למלחמה גדולה ולמחיקת ישראל מהמפה

בהמשך לכתבה קודמת, לקריאה לחצו כאן

נסראללה נשא הערב נאום לרגל יום השנה לנסיגת ישראל מדרום לבנון.
בנאומו ניסה נסראללה, כרטוריקן המוכשר ביותר של ציר ההתנגדות, לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם לציר בסבב הלחימה האחרון בעזה לנוכח שתיקתם הרועמת של כל מרכיבי ציר ההתנגדות בשעה שצה”ל כתש את הג’האד האסלאמי בעזה.

בעניין האיומים מישראל בשבוע החולף עונה נסראללה:”לא אתם אלה שמאיימים עלינו במלחמה גדולה, אלא אנחנו אלה שמאיימים עליכם במלחמה שכזו, שתכלול את כל החזיתות ומאות אלפי לוחמים מיומנים ואיכותיים. לנו יש גם יתרון נוסף: חולשת החזית הפנימית הישראלית הנמצאת בנסיגה ופילוג בשעה שציר ההתנגדות מתחזק ומתאחד. הישראלים בורחים מן הקרב ומן הלחימה.”

נסראללה מוסיף שמעט לאחר שהושמעו האיומים מצד הבכירים הישראלים השבוע, ישראל נסוגה מהם (מתייחס לפרסומי כתבים צבאיים לפיהם אין התרעה לאירוע קונקרטי ואין העלאת כוננות בעקבות האיומים שהושמעו-א”ע). נסראללה טוען שישראל נסוגה מאיומיה אלו מחשש לפגיעה בתיירות ובשל החלשות השקל אל מול הדולר שמטרידה את ישראל.

הלעג של נסראללה להחלשות השקל, משעשע במיוחד בעיתוי הנוכחי בו נמצאים המטבעות של כל מדינות הציר השיעי בשפל הסטורי. זאת לצד העובדה שלבנון קיבלה היום כרטיס צהוב מה Fatf (Financial Attack Task Force) , לפני ניתוקה מהמערכת הפיננסית העולמית, על רקע היקף הלבנת הכספים בלבנון והיקף הכספים המשמשים לטרור.

בהקשר אחר מדגיש נסראללה כי מי שמדמיין (מקרב הלבנונים) שהמערכה עם האויב הסתיימה הרי שהוא שוגה באשליות, שכן יש חלק מאדמתנו עדיין לא שוחרר. נסראללה מתייחס כאן לעובדה שהסכם הגז האחרון לא הוביל לסיום הדרישות הטריטוריאליות הלבנוניות כלפי ישראל.

נסראללה כדרכו בקודש יודע לארוז את דבריו היטב בנאומיו ומצליח למכור קרח גם לאסקימואים. כוחו הגדול הוא ביכולתו לצייר תמונת מציאות פנטסטית מבחינת ציר ההתנגדות, גם בשעה שהמציאות שונה. אחת הדוגמאות לכך בנאומו האחרון היא טענתו שהמבצע האחרון בעזה הוכיח דווקא את הנסיגה בכוח ההרתעה הישראלי.
הוא כנראה התמקד יותר ב”עצרת הניצחון” של הג’האד האסלאמי במקום בתוצאות הסבב…

Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
יהודי ציוני שמאלני
יהודי ציוני שמאלני
1 year ago

יאללה על מי נאצרקקה מאיים!?! תן מלחמה אחת טובה להחזיר אתכם לכבשים שלכם

דילוג לתוכן