אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

עיראק: אבו פדכ והבלונדינית

ביום שישי האחרון (יום אחרי שציינו בעיראק שנה לפרוץ מחאות אוקטובר) נפגשה ראש משלחת האו”ם לעיראק, ההולנדית בת ה 47, ג’נין פלאסצ’ארט, עם עבד אלעזיז אלמחמדאוי, הלא הוא אבו פדכ הידוע לשמצה – מחליפו של אבו מהדי אלמהנדס כראש מליצית גדודי חזבאללה עיראק – המליציה השיעית הקיצונית ביותר בעיראק והקרובה ביותר לאיראנים.

קוראיי הותיקים ודאי זוכרים את כינויו “אלח’אל” שהופיע בגרפיטי גם על קירות השגרירות האמריקאית בבגדד שהובלת המתקפה עליה יוחסה לו.
“אלח’אל” אחראי, בעיני חלקים גדולים מהציבור העיראקי גם למותם של מפגינים רבים בכיכר אלתחריר באמצעות שליחיו אנשי המליציות השיעיות (הכינוי “אלח’אל” הופיע גם על מבנה המסעדה הטורקית שהיה מעוז המפגינים ומסמלי המחאה, עד שנכבש בידי אנשיו של אבו פדכ).

אז למה ההקדמה הארוכה?

מפגשה של פלאסצ’ארט עם אבו פדכ מעורר בעיראק ביקורת רבה על כך שנציגת או”ם האמונה על זכויות האדם בעיראק למעשה “מכשירה שרץ” ונותנת לגיטימציה בינ”ל לרוצח שפל שדם אזרחים עיראקים רבים על ידיו.
הגדיל לעשות ערוץ אלחורה(ערוץ אמריקאי המשדר בערבית) שנתן את הכותרת הבאה למפגש ולתמונה המצורפת:
אלח’אלה אום פדכ מעוררת את זעמם של העיראקים בעקבות מפגשה עם איש המליציות הנאשם ברצח מפגינים.”

הכינוי “אלח’אלה אום פדכ” שטבעו בערוץ אלחורה (מעבר להיותו יצירת מופת 😁) ביחס לגברת פלאסצ’ארט, תפס בטירוף ברשתות החברתיות.

ברשתות התפרסמו אינסוף ממים משעשעים (שאת חלקם מייד אצרף כאן) שכיסחו את פלאסצ’ארט ואף ירדו על הצבע הצהוב הלימוני בו בחרה לעטר את הופעתה, הצבע האהוב על חזבאללה (ע”פ אחת הגישות דגלים צהובים יקרבו את הופעת המהדי – האמאם הנעלם).

ובמקביל…
הכינוי המוצלח, כנראה פגע בציפור נפשו של אבו פדכ הקשוח, ששלח את נעריו בצורת “מליציה אזרחית” העונה לשם המדף “רבע אללה” (משכנו של אללה-א”ע) לאיים בפומבי על ערוץ אלחורה. החבר’ה מ” רבע אללה” פרסמו כרוז לפיו החליטו לרדוף את הערוץ וכתביו ברחבי עיראק וכן להערך להפגנת מחאה (“פרעות” בלשון העם-א”ע) אל מול משרדי הערוץ.

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן