אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

פוטין מעלה הילוך בסוריה במטרה להגיע להכרעה.

משרד ההגנה הרוסי מפרסם היום סרטון של מפציץ רוסי כבד שהמריא משדה התעופה המדאן באירן (יחד עם מספר נוסף של מפציצים), כדי לתקוף יעדי דאע”ש וג’בהת אלנוצרה בחלב, אידליב ודיר אזור.
אתמול התבטא שר ההגנה הרוסי כי רוסיה וארה”ב מתקרבות להשלמת תוכנית תקיפה צבאית משותפת כנגד יעדי טרור בחלב, כדי “לאפשר לאזרחים הסורים לשוב לבתיהם”. נוסיף לזה את החיוך של ארדואן והכרזת ראש ממשלתו כי דברים “מפתיעים ויפים” יקרו בסוריה בחודשים הקרובים ואפשר לומר שמתבשל כאן מהלך משמעותי ביותר מבחינת עוצמה צבאית כדי להגיע להכרעה מהירה בסוריה. אם לשפוט לפי התנהגות כל השחקנים בזירה, אלו חדשות רעות לג’בהת אלנוצרה ולמורדים וגם קצת לדאע”ש, שהם התירוץ הרשמי באמצעותו תכה הקואליציה החדשה במורדים ובראשם בג’בהת אלנוצרה שאת מיתוגה מחדש דחו האמריקאים
מכל וכל. עוד סממן לתוכנית המתבשלת היא הנמכת הטון העוין כלפי אסד כשליט סוריה, גם בשלבים הבאים, מצד ארה”ב וטורקיה והרצון האמריקאי (יש לומר של אובמה) להגיע לסיום הלחימה בסוריה עוד בקדנציה הנשיאותית הנוכחית. כמו גם העלמת העין מהתקיפות הכימיות שבוצעו לאחרונה באזור חלב – אידליב על ידי צבא אסד. כעת נותר להמתין ולראות כיצד תצא לפועל התוכנית ואם תצליח. פוטין נראה נחוש מתמיד.

00:00
00:00
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן