אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

קצת מאירועי היום בסוריה ונתחיל עם קולאז’ של 16 מתוך כ 30 הרוגי החיזבאללה בדרום חלב בימים האחרונים. הדי התבוסה כבר ניכרים בעמודי הרשתות החברתיות של תומכי חיזבאללה והם מאשימים את הרוסים בלא פחות מ”בגידה” על כך שהפסקת האש בת 48 שעות עליה הכריזו הרוסים באופן חד צדדי, ויש לומר נכפתה על האירנים, תומכי אסד וחיזבאללה, היא זו שהביאה להצלחותיהם הרבות של המורדים בימים האחרונים בדרום חלב. חלק מתומכי החיזבאללה אף הגדילו ואמרו שהכל בגלל ביבי (כן, ביבי שלנו) ושהפסקת האש הכפויה היא תוצר של ביקורו האחרון ברוסיה. מספיק חומר לכמה קונספירציות לפחות.

עוד בסוריה היום מטוס מסוג מיג 21 התרסק מייד לאחר המראתו משדה”ת חמימים. בהתרסקות נהרג הטייס ועוד שני חיילים על הקרקע. (מצורפות תמונות).
עוד מקרה מעניין, היום חוסל במשרדו תא”ל בצבא אסד – מחמוד ח’לוף שמו. המעניין הוא המיקום של משרדו והיותו של ח’לוף אחד מהבולטים שבקציני הצבא הסורי, מזוהה מאוד עם המשטר ומקורב לאסד. ח’לוף שימש כדמות הצבאית הבכירה מטעם משטר אסד בלטקיה. לטקיה הוא האזור הבטוח של נאמני אסד. אזור שלמורדים כמעט ואין אחיזה בו ותומכי אסד מסתובבים בו כמעט ללא חשש. העובדה שח’לוף חוסל במשרדו, באמצעות פצצה, יחד עם כמה מעוזריו גורמת לכמה מנאמני אסד שלא לישון טוב בלילה. מחר יום חדש…

Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן