אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

שוב מתקפת ספינים בנושא סרבנות

בשעות האחרונות, ערב שבת, מציפים אותנו כלי התקשורת הישראלים בדיווחים רבים על סרבנות בקרב חיילי סיירת מטכ”ל, טייסים ועוד.
שוב יחידות אפופות סוד.
שוב ללא שמות.
וגם מקומם של המספר העגולים לא נעדר.

בפרס חביב חזבאללה זוכה שוב ניר דבורי שהדיווח שלו על סרבנות של 250 חיילי סיירת מטכ”ל תורגם לערבית לערוץ של חזבאללה בתוך 18 דקות. גם הדיווחים של כלי התקשורת האחרים בהם וואלה, כאן, ערוץ 13 וכו’ זוכים לפופולריות רבה בקרב כלי התקשורת הפלסטינים והערביים.

הצורך האובססיבי להחצין את הדיווחים האלה מחליש את דמותה של ישראל בעיני אויביה ששוב חושבים שייתכן ולפניהם ניצבת הזדמנות לתקוף את ישראל בשעת חולשה.

מבחינתם, אוסף הספינים האינסופי בנושא הסרבנות הוא אמת לאמיתה שעל בסיסה הם מקיימים הערכות מצב.

בנימה אישית: בסבב הראשון של דיווחי הסרבנות, לפני כמה חודשים, הבטן היתה מתהפכת מכל דיווח כזה. כעת, משנודע שכבר “עשו עלינו סיבוב תקשורתי בנושא”, התחושות קהו. במקום “בטן מתהפכת” יש תחושה של כעס על ניצול ציני של הצבא.
הרי בשעת מלחמה לא יימצא אדם אחד שיכול לתרום להגנת מדינתו וביתו מפני האויב ויימנע מכך. ואם יש כזה אדם, אולי עדיף מראש שלא יימצא בשורות הצבא. הוא יגרום יותר נזק מתועלת.

ולכם כתבים צבאיים ועיתונאים למיניהם, אתם חלק מרכזי בהפצת הדיווחים האלה. איך אתם ישנים בלילה? איך תרגישו כשהספינים שלכם יביאו מלחמה על מדינת ישראל? אין טיפה מצפון? המשפחות שלכם לא גרות כאן?

אני מצרף את הדיווח ניר דבורי ואת תרגום דבריו כעבור דקות ספורות לערבית בערוץ חזבאללה. ויש עוד דוגמאות למכביר (עשרות רק מהיום). ניר דבורי לא לבד.

Subscribe
Notify of
guest
26 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
איתן

חשבת שאולי זה לא ספין?
פשוט לא במעגלים הקרובים אלייך?

עידו שורץ

היחידי שאחראי על הפסקת ההתנדבות הוא נתניהו. אבל בהחלט לא רחוק היום שתהיה גם תנועה עצומה בקבוצות חילוניות של סרבנות לגיוס. אין צבא העל בדמוקרטיה.

יוני

לא רחוק היום? זה כבר כאן. אני לא אשלח את ילדי לצבא שפוטר אחרים מגיוס. למה מי מת? שימצאו פריארים אחרים לשרת.

נ.ש

לא ימצא אדם?
כל נחרדים, הסמוטריצים והבן גבירים
ימדיכו להשתמט גם בעת צרה.
אתה פשוט אדיש לזה

Avishaik47@gmail.com

מה אנחנו הציבור נרוויח מההפיכה הזאת? מהשינויים האלה? האם נהרוג יותר מחבלים? נקדם את הכלכלה? יהיה פה שיוון אטופי בלי עשירים ועניים?
או מהצד השני.. נפרק את החברה הישראלית. נשנה את אופי השלטון ונעביר חוקים כל כך פזיזים במחטף. נרסק את הכלכלה כי כאשר ממשלה מתחילה לחוקק חוקים פרסונליים משקעים גדולים רואים בזה סיכון, הרי לא היית שם את הכסף שלך בבנק שיכול פתאום לתת ווטו ולקחת לך אותו ולא תהיה לך זכות לדרוש אותו.. זה המשקל חברים. זה טרוף מוחלט של קבוצה שרובה מורכבת מציבור החרדי והדתי לאומי. כל אחד למען אמנותו. החרדים בשביל לא להתגייס ולהגדיל את התקציבים ללימודי תורה והדתיים הלאומיים חושבים שאנחנו קרובים לגאולה ולארץ ישראל השלמה. כל זה על הגב של רוב האוכלוסייה פה שתורמת ומשרתת. אתם באמת מעדיפים את הרפורמה על פני אמון של חצי מהעם שלכם ?? הפוליטיקאים שווים יותר מאיתנו בעיינכם התומכים ברפורמה חפוזה שכזאת?
המצב היחידי שאיפשר את הטירוף הזה הוא החלטתו של נתניהו ללכת ראש בראש עם המדינה ממקום שיש לו כוחות רבים כראש ממשלה ולגרור את כולנו לתהום. הוא אסף סביבו חבורה קיצונית חסרת ניסיון שאינה מייצגת את הקונצנזוס הישראלי. למטרות אישיות תוך סיכון המרקם החברתי העדין שקיים פה שבעיקרו מתבסס על אחדות ושותפות גורל. שלא נדבר על הדרדרות יחסים חסרת תקדים עם ארה”ב. ההתיחסיות של בידן היו קשות. מי שלא מכיר אמריקאים שידע. מבלפים אותם פעם אחת ואתה שרוף אצלכם. בהצלחה לכולנו

ירמיהו

צר לי לאכזב אותך… זה לא ספין
מי שעושה ספינים זה אתה, מציע להתרכז בעובדות שאתה יודע ולא בדעות, רעיונות או משאלות לב שלך.
מעניין שבכל ההתיחסיות שלך נעדר לחלוטין החלק של מלך ישראל ביביהו הראשון

אחד העם

מר נתניהו איך אתה ישן בלילה? איך תרגיש כשההפיכה המשפטית שלך תביא מלחמה על מדינת ישראל? אין לך טיפה מצפון? המשפחה שלך לא גרה כאן?

אבי

איפה הספין? כולם אומרים שאם יעבירו את החוק. אף חוק עוד לא עבר.

יוני

הזוי ולא ברור איך אתה מפנה את השאלה שלך בסיום לניר דבורי שרק מדווח ולא למממשלה שהביאה אותנו עד הלום. מי שמסכן את המדינה ואחראי על מה שקורה כאן זאת הממשלה, לא הלוחמים ולא הכתבים. הממשלה עשתה מהלכים שהצליחו להביא את מיטב בניה לנקוט צעדים קיצוניים למנוע ממדינת ישראל לאבד את עצמה לדעת. נכון שבצוק העיתים כולם יתייצבו. אבל אנחנו קרובים ליום שהבנים של כול אותם אנשים בכלל לא יתייצבו לגיוס. יהיו רבים שיגידו “נסתדר בלעדיכם”. אבל אתם חיים בסרט …. תחת הדיקטטורה המתוכננת המדינה הזאת תלך ותדעך. בלי ידידים מבחוץ, ובלי משאבים מבפנים, אנחנו נתפורר עד שאויבנו יאכלו אותנו. המהפיכה המשפטית היא המתנה הכי גדולה שיכולנו לתת לאויבנו. ואתה מלין על ניר דבורי.
אבל אל תדאג ……. בקרוב יצא חוק שאוסר על כתבים צבאיים לדווח דברים שפוגעים בבטחון המדינה. יקימו וועדה של הגיבורה המהוללת דיסטל והלוחם האמיץ בן גביר שתחליט מה מותר ומה אסור להגיד. אני בטוח שאז אויבנו יצפו בתסכול בידיעות המשמחות שיוצאות בתקשורת, יפלו ליאוש גמור וינטשו את מאבקם בישראל.

כהן

מדהים כל פעם מחדש.

גם אם הכל ספין וכל המילואימניקים המדוברים ימשיכו להתנדב, עדיין אם ההפיכה תעבור אנשים לא יתגייסו מלכתחילה או בכלל *לא יגורו בארץ* בשביל להתגייס.

ואז מי יגן עליך?

לפחות אנשי המילואים “הסודיים” מתריעים בפניך. מנסים *להציל* את עם ישראל.

ובנוסף, בלי סיוע עצום מארצות הברית איך בדיוק תממן את ההגנה על העם שלך? מהמיסים שמשלמים בחורי ישיבות? ההייטק שמתחיל לקרטע? כמה יוהרה צריך כדי לחשוב שאפשר להסתדר לבד לבד מול האויבים שלנו?

אנטי דיקטטורה

אולי חשבת לרגע אחד שזה לא ספין וזה באמת יקרה אם ביבי יעביר את הרפורמה? למה שאנשים ישרתו מדינה שזורקת עליהם זין ושהיא לא מייצגת את הערכים שלהם?
מה כולם טועים חוץ ממך?
תמיד ידעתי שאתה ביביסט אבל עכשיו אתה עושה פה גילוי נאות רציני, אתה לא יותר טוב מכל הכתבים ב”הארץ” ובשלל עיתונים אחרים שדוחפים את דעתם הפוליטית לכתבות.
יודע מה? אתה כמו מיני ערוץ 14, אולי אתה בשותפות איתם? הרי הקיסר צריך שופרות שיפמפמו תעמולה בשבילו לא?

Last edited 2 months ago by אנטי דיקטטורה
ענן שיאון

זה שלא מפרסמים את שמות לוחמי סיירת מטכ”ל, מניח שגם אינטיליגנט כמוך מבין למה.
יש כבר עשרות רבות של טייסים בשמפ שסיימו להתנדב.
אתה צריך להחליט, או שאתה כתב/פרשן או שאתה שופר של הממשלה.
דווקא עד עכשיו היית רציני ואמין

אנונימי

אני חייל מילואים במערך המודיעין וחתמתי על מכתב אי התייצבות למילואים – אתה אומר שזה לא אמיתי? מוכן לעמת מולך את הפרטים

אני

איבדת את זה לגמרי. מערוץ דיווח חדשותי ופרשנות הפכת לחייל שוקולד של מקלדת המהפיכה והחקדה _ ובדמוקרטיה מדווחים ומפרשנים כפי שרואים לנכון וללא סתימת פיות או צנזורה., שמביאה לשחיתות, פשע, ואי חוק.

ע.א

צבא הבוטים בשורות משמרות המהפיכה והניר דבורים כבר תוקפים בתגובות.
מוסיף לכותבים האלמוניים שמהיכרות אישית מכיר כאלה שחתמו על עצומת “100 אנשי המודיעין”, ובאותה נשימה אמרו לי שזה רק בשביל להפעיל לחץ על הממשלה, וכמובן לא מתכוונים מאחורי חתימתם.
תמשיך בדיווחים האלה ובמסירת המידע החשוב שלך א.ע, אל תיכנע לאף אחד

Jacko

יש כאלו שאכפת להם עבור מי הם עובדים. לא כמוך, שמוכן, למשל לטנף על ביידן פעם בשבוע, בתשלום.
ישראל תישאר דמוקרטית בזכות הגיבורים האלו, ואתה תמצא לך מפרנס אחר

שון

לוחם סיירת, עוקב אחרייך שנים, תמיד תפסתי מהערוץ שלך ערוץ ענייני. לצערי איבדת את זה לגמרי. הפרסומים האחרונים שלך מעידים על בורות עמוקה, חוסר הבנה של תהליכים שמתרחשים וניתוק מוחלט מהאסון שהממשלה הזו מביאה עלינו. הפכת לשופר פתטי של קיצוניים ואנשים בזויים שרובם בחיים לא ידעו מה זה לסכן את החיים שלהם בשביל המדינה. זה ממש כואב לראות מה נהיה מהערוץ שלך פשוט ביזיון וחוסר מודעות מוחלטת. יש לך המון עוקבים מכל קצוות הקשת הפוליטית והפכת את עצמך ממי שנחשב לבר סמכה לעוד עיתונאי בחצי שקל שיש להתייחס לדיווחים שלו כערמה של בלבולי שכל פוליטיים. אתה מביך את עצמך מוריד לחלוטין את הלגיטימיות והאמינות שלך וזה באמת באמת עצוב.

אלתית מעושנת

מי שעושה כאן ספינים זה אתה!
האחראית הבלעדית לכל מה שמתרחש כאן היא הממשלה, ובמיוחד העומד בראשה.
מה אתה תוקף כתב שמדווח???
אולי בעולם האוטופי שאתה שואף אליו יהיה אסור לדווח על דברים שהם בניגוד לאינטרס של הממשלה, סגנון רוסיה, איראן – ככה יהיה טוב, נכון?

טבי'ס

אז? נא להפעיל את התאים האפורים ולחשוב מחוץ לקופסא. הידיעות משרתות היטב אותנו והפרסום שלך מעיד שזה עובד.

אסף

היי, מה נשמע?
אני, אסף ק., קצין במיל’ מיחידה מבצעית, חתום ביחד עם מעל עוד כ- 270 קצינים ונגדים במילואים מכל הדרגות והתפקידים ביחידה שלי, על מכתב סרבנות “לא קיים”, כמו שאמרת. כל אחד ואחד מאיתנו חתם בכובד ראש ואחרי שיקולים אינסופיים, כל אחד ואחד מאיתנו נקרע לחלוטין בין ההכרה בחשיבות העצומה של שירות במילואים, לבין ההבנה שהחוזה ישבר באופן חסר תקנה אם המדינה תחדל מלהיות דמוקרטיה, ליברלית, סבירה.
אני ישראלי, יהודי, ציוני, וכן – אפילו ימני. אבל מה שקורה כרגע במדינה לא מתכתב עם אף אחת מהזהויות שלי.
אני אומר לך חגיגית ובלי לגמגם – אני אפסיק לבוא למילואים אם החקיקה הזו תעבור. גם כל יתר החתומים יפסיקו. אתם מוזמנים לבכות, להגיד שזה ספין, מה שבא לכם. אנחנו פשוט לא נגיע. שימו אותנו בכלא אם אתם רוצים, על זה שהפסקנו שירות שעשינו בהתנדבות. זה לא יעזור.
החקיקה הזו היא אם כל חטאת, היא הורדה של מדינת ישראל ממסילת הדמוקרטיה אל ההריסות העשנות של דיקטטורות נחשלות ונכשלות.
מי שעושה נזק בל יתואר למדינה זו קואליציית הזוועות הזו, לא ניר דבורי. היחסים המיוחדים עם ארצות הברית מתפוררים, הנדבך העצום ורב המשקל ביותר בעוצמתה המדינית, הכלכלית והביטחונית של מדינת ישראל. הדבק המאחד של עם ישראל נקרע ומתמוסס תחת השיסוי הבלתי נגמר של שרים וחברי כנסת שקוראים לאזרחים אחרים בוגדים, אנרכיסטים, טרוריסטים, מוגלה. וכמובן, האתוס של צבא עם שמגן על אזרחים ומשרת דמוקרטיה מלבלבת, גם הוא נמוג.
בהצלחה לכם במדינה המטורללת שאתם בונים על הריסותיה של מדינת ישראל, אני לא אהיה חלק מזה. תקימו צבא עם החרדים המשתמטים ומשטרה בראשות אדם שהורשע בתמיכה בטרור מספר פעמים. תאסרו על ניר דבורי לשדר את האמת כי היא “פוגעת בהרתעה”, עד שהערוץ היחיד שיהיה חוקי יהיה ערוץ 14. החלטתם שאתם רוצים לוותר על מגילת העצמאות? סבבה. וויתרתם גם עליי, ועל חצי מהעם.

ליאור

מצדיע לך. נמשיך להגן על מדינת ישראל יהודית דמוקרטית. לא נשרת דיקטטורה

אחד שחתום על מכתב

אז זהו, שיש שמות ויש חותמים ומי שאחראי על החלשת ישראל זה לא השליח (הכתבים) אל המולך (נתניהו). ממשלת דגנרטים שאיבדה כל רסן ומובילה את כולנו לתהום

כרובית

הספין היחיד, הוא של ערוץ התעמולה הימני אבו-עלי, הפועל במסווה של אתר חדשות.

Last edited 2 months ago by כרובית
אהוד

אדם אחד, רוה”מ, שירד כנראה מהפסים, לפי הגדרת האמריקאים (יש להם מודיעין טוב כנראה), גרם תוך 6 חודשים לנזק מצטבר לישראל כזה שלא נגרם למדינה כלשהי מאז סיומה של מלה”ע השניה. הנזק הזה נגרם אך ורק ע”י ממשלה ישראלית ולא ע”י או עקב לחץ חיצוני כלשהו. האם יש אדם הגיוני כלשהו שחי בפלנטה שלנו שיכול היה לדמיין זאת?
כדי לצמצם את הנזק שנגרם ושעלול להיגרם בהמשך, עד כדי מלחמה פנימית, צריך לעשות רק דבר פשוט אחד: להפסיק את כל טרוף החקיקה.

אריק

אהבתי: “הרי בשעת מלחמה לא יימצא אדם אחד שיכול לתרום להגנת מדינתו וביתו מפני האויב ויימנע מכך.” חצי מהממשלה שלך לא שירתה בצבא, ותומכת באי שרות מסודר של ציבור חרדי שלם שיכול לתרום להגנת מדינתו וביתו מפני האויב.
מר אבו עלי, הממשלה הזו רוצה להחריב את המדינה ולהקים במקומה מדינת הלכה כשהציבור החילוני משמש כבשר התותחים שלה. זה לא יקרה!

דוד

איך הם ישנים בלילה!? הם שמים פס על כולם העיקר הסקופ העיקר הפירסום העיקר שהם דופקים את הממשלה הימנית… עליהם נאמר “מקסימום עבודה למינימום בן אדם “

דילוג לתוכן