אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

איך זה שאחרי כל מה שעשו לנו ב 7.10 ידידותינו הגדולות במערב פועלות נגדנו?

בהמשך לכתבה קודמת, לקריאה לחצו כאן

בסוף פברואר האחרון הגישה אלג’יריה הצעת החלטה שתכפה הפסקת אש בעזה.

מתוך 15 החברות במועצת הביטחון של האו”ם, 13 תמכו בהצעה, בריטיניה נמנעה וארה”ב הטילה וטו ובכך סיכלה את ההצעה.

במקביל לכך הניחה ארה”ב טיוטה להצעת החלטה מטעמה להפסקת אש בעזה וטענה שההצעה האלג’יראית היתה נמהרת מדי וסיכנה את המאמצים להשגת הפסקת אש.

אם תוגש ההצעה האמריקאית, שיושבת כחרס על צווארה של ישראל, הרי שארה”ב לא תטיל וטו על החלטה שהיא עצמה הציעה, וההצעה כפי הנראה תעבור.

אציג כמה שאלות:

כיצד זה ייתכן שאחרי כל מה שעברה ישראל ב 7.10, שכלל פשעים אכזריים במיוחד כמותם לא נראו במחוזותינו, גם הידידות הגדולות של ישראל נכנעות ל”לובי הפלסטיני” ומטילות הגבלות על פעילותה הצבאית של ישראל, למשל על פעולה קרקעית ברפיח. פעולה שתביא, במידה רבה של סבירות להכרעה צבאית של חמאס?

איך זה שהצבא המוסרי והזהיר בעולם שפועל תחת הגבלות משפטיות חריגות בהשוואה לכל צבא אחר, עדיין נאשם בביצוע “רצח עם” בבירות רבות באירופה?

איך זה שבאמצעות שקר ומרמה שנחשפים פעם אחר פעם מצליחים הפלסטינים להטות את דעת הקהל הבינלאומית באופן הולך ומתגבר לטובתם?

למה ישראל לא נכנסת לרפיח?

מה שווים הנשק המתוחכם והחימוש המתקדם שיש לצה”ל אם הוא לא יכול להשתמש בהם?

האם במסגרת הקריאות לחקירת כישלון ההיערכות לטבח ה 7.10 מישהו מדבר על כישלון ההסברה ולוחמת התודעה של ישראל?

###

צריך לציין שצה”ל לאחר, שהתאושש מההלם הראשוני של בוקר ה 7.10 , נלחם במלוא עוזו בשדה הקרב ומצליח להכניע את האויב בכל תא שטח אליו הוא נכנס, אך בשונה משדה הקרב הזה בו ההישגים נצברים החל מהיממות הראשונות של המערכה, הרי שבשדה מלחמת התודעה, ישראל, צה”ל ומערכת הביטחון נמצאים במגמה הפוכה – האויב גובר על ישראל בשדה זה ויש לו הישגים נצברים רבים.

ככל שמתקדמים על ציר הזמן לוחמת התודעה הפלסטינית מצליחה להצר יותר ויותר את צעדיו של צה”ל, עד כדי מניעה, נכון לעכשיו, מהכרעת המערכה באמצעות פעולה צבאית ברפיח.

כל העליונות הצבאית של צה”ל נבלמת ולא באה לידי ביטוי בגלל לוחמת תודעה פלסטינית מוצלחת מחד וכישלון קולוסלי מתמשך של ישראל מנגד בתחום זה.

עובדה זו לא צריכה להפתיע אף אחד. היה הרבה יותר קל לזהות אותה מאשר את מתקפת הפתע של חמאס. הכתובת היתה על הקיר עשרות שנים.

עשרות שנים שישראל מזניחה את תחום ההסברה, התודעה, ההשפעה וכל שם אחר שיתנו לתחום שבו ישראל מרימה ידיים מראש.

כבר עשרות שנים אין משרד הסברה שפועל בצורה סדורה ותפקידיו מוגדרים. אין פעילות השפעה מסודרת, רובוסטית, יציבה שאפשר להצביע עליה ולהגיד – “הנה, זה עובד, התחום הזה מכוסה”.
האם הצבא היה יוצא למערכה קרקעית כשחיל השריון שלו היה נראה כמו “חיל ההסברה”/”משרד ההסברה” הישראלי כעת? בוודאי שלא. אף גנרל לא היה מאשר זאת.
והנה ישראל מגלה, שוב, ובאיחור, שהכוח של לוחמת התודעה שקול ליותר מ”אוגדת טנקים פלסטינים וירטואלים” שבולמת כעת את צה”ל מלהכנס לרפיח, מבלי לירות פגז ממשי אחד.

תקציב ההצטיידות הצבאית של צה”ל מושקע ב”ברזלים” שיכולים לירות ולחולל הרס ואש. החלק המושקע בתודעה/השפעה אפסי.

כך אנו מגיעים למצב הנוכחי בו כוח האש האדיר של צה”ל לא יכול להבקיע את חומת ה”לובי הפלסטיני” שבאצבע קלה אחת לוחצת אצל ביידן במקום שכואב.

זה הנשק “הסודי” הכי אפקטיבי של הפלסטינים. מול כל ההשקעה של ישראל באמל”ח מתקדם וב”ברזלים”, הפלסטינים משקיעים, במשך עשרות שנים, במלחמת תודעה. הם מתורגלים, חדים, מהירים, מנצלים כל אירוע גדול כקטן כדי לעצור את מכונת המלחמה הישראלית ולהטיל עליה מגבלות וסנקציות.

כך הגענו למצב שבו ידידותיה הגדולות של ישראל מונעות ממנה להכריע אויב נאצי אכזר, למרות שנוכחו לדעת את כל אשר עשה לנו אויב זה ב 7.10.

בריק, את התחום הזה כבר חקרת?

בישראל יש נטיה לזלזל בחשיבות ההשקעה בתחום זה או לחשוב שהקרב אבוד מראש ולכן לתעדף את העניין נמוך.
ראוי שבמסגרת השיח על תיקון הכשלים שנחשפו בעקבות כשלי ה 7.10, יתפוס תחום זה מקום של כבוד. אנו מתמודדים עם הכשלים שם בכל יום ויום. זו לא גזירת גורל. צריך להפנים שזה כלי נשק שבו הפלסטינים טובים מישראל והוא חזק לעתים מכל הארסנל הצבאי הישראלי, ומשכך יש להשקיע בו במשאבים מתאימים ושווי ערך לאיום שהוא מייצר על כוחו של הצבא.

Subscribe
Notify of
guest
84 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
קורא
קורא
1 month ago

איך אתה מאשים את בריק? האשם הוא נתניהו שלא דאג לתחום הזה בכל שנות כהונתו.
רק עושה רעש וצלצולים של איש הסברה, בפועל הוא מנהל גרוע שלא יודע לדאוג למה שחשוב.

אבו עלי ביביסט
אבו עלי ביביסט
1 month ago
Reply to  קורא

הוא מאשים את בריק ולא את נתניהו כי הוא ביביסט מושתן

חגי
חגי
1 month ago

עם ממשלה של משוגעים לא רציונליים שכלל לא מתאימים למנהל במדינה מערבית מתוקנת, אי אפשר לצפות ממדינות מערביות מתוקנות פחות או יותר, להתייצב בשורה אחת עם ישראל. שום כמות של כסף שיושקע בתעמולה והסברה, לא ישנה את העובדה הבסיסית הזו.

אורטל
אורטל
1 month ago

לדעתי זו מלחמה אבודה מראש . דעת הקהל לא תשתנה ותמיד תהיה בעד המיעוט

Last edited 1 month ago by אורטל
אחד העם
אחד העם
1 month ago

חיבים להחזיר מיד את שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן.

אני
אני
1 month ago
Reply to  אחד העם

היא לא עשתה כלום אפשר גם שמשרד ההסברה יהיה תחת משרד ממומן ויתפקד תחת הסמכויות שלו, משרד החוץ או משרד התפוצות שיעשו בו שימוש ויהיה להם אחריות ליישם הסברה לחו”ל ולהשפיע על השדה הדיפלומטי.

אין הסברה
אין הסברה
1 month ago
Reply to  אחד העם

היא פרשה כי היא ידעה שזה הפסד ידוע מראש

מוטי פרידמן
מוטי פרידמן
1 month ago

טעית לא יעזור שום הסברה בעולם כי יש כלל ידוע במקרותינו בידוע שעשיו שונא ליעקב והם לא צריכים סיבה לכך וכל מה שנאמר ונטען הרי הדברים נופלים על אוזנים ערלות העולם רוצה לראות אותנו מושפלים ומובסים זה בגנים שלהם ואם יחשוב אדם שאם יעשו השתדלות זו או אחרת זה יעזור אז אני יביא לו את הפסוק חסד לאומים חטאת ואין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמים..

אלעד
אלעד
1 month ago

די נו, ראש הממשלה שלך יודע שיעוף בסוף המלחמה ולכן הוא גורר אותה ולא מכריע. אין שום סיבה אחרת, ישראל יודעת יפה לעשות מה שהיא חושבת ומדינות העולם מתיישרות לפי זה (כניסה מאסיבית קרקעית, כניסה לבתי חולים וכו). לא צריך להיות מופתעים כי המדיניות של נתניהו לאורך כל השנים היתה: לנהל סכסוך במקום להכריע אותו, ולשמור על שרידות כלכלית. את החטופים? שבועיים לפני בחירות מקדימות אפשריות, זה הקלף החזק ביותר של נתניהו, הוא לא יוותר עליו בקלות כזו.

ב.ח
ב.ח
1 month ago

מה עם התייחסות לוואקום שצה”ל נכנס אליו עם מערך דובר צה”ל שמיירט שקרים ומפיץ חומרים מהשטח מכל מצלמה אפשרית שנמצאת שם ואפילו הקימו יחידה שלמה של צלמים לוחמים שזה התפקיד היחיד שלהם

אולי זה נקודת אור ש, כשרוצים יכולים לתת פייט וזה הוכה לכך, אבל הצבא תמיד יהיה כבול ביכולות ההסברה שלו

צריך להעתיק את מערך דובר צה”ל לרמת המדינה, הפוטנציאל הענק שיש בעשרות אלפי מתנדבים ומתנדבות שעסקו בהסברה החל מה7.10 זה משהו שלדובר צה”ל בחיים לא יהיה אבל הוא כן קיים בישראל ונכנס חזק תחת אלונקת ההסברה

###

כמו בשדה הקרב שאנשים לקחו נשק ואוטו וירדו לשחרר את הדרום ככה גם במערך ההסברה של ישראל

כרובי בן כרוב
כרובי בן כרוב
1 month ago

אין לישראל מה להשקיע ההסברה. אנחנו נלחמים מול מיליארד מוסלמים ומאות מליוני אנטישמים. זה שדה קרב שאנחנו נובס בו ולא משנה כמה משקיע. הסיבה שמדינות המערב מתהפכות היא הרבה יותר מורכבת מאשר הסברה:
ארה”ב מתהפכת עלינו מסיבה מאוד פשוטה – יש בחירות בנובמבר והדמוקרטים במשבר. הממשל צריך להראות הישג אחרי ארבע שנים של כלום והכי קל לשבת על הראש של ישראל.
אירופה מתהפכת עלינו כי הרחוב המוסלמי מפחיד את ההנהגה הפחדנית באירופה והמלחמה של ישראל בערבים גוזלת חימושים מהאוקראינים ומקרבת את היום בו מדינות אירופה המערביות יצטרכו להילחם ברוסיה.
אוסטרליה מתהפכת עלינו כי הממשלה האוסטרלית היא גרסה חיוורת ונוראית של הצד הפרוגרסיבי של המפלגה הדמוקרטית.
קנדה מתהפכת עלינו כי טרודו הוא כלבה של המשטר הסיני. ימיו שם ספורים גם ככה.
ישראל לא צריכה הסברה, אתה (אבו עלי) עושה עבודה הרבה יותר טובה מ 95% מכל משרד ממשלתי שאי פעם יקום. ישראל צריכה לשנות תקליט ולהבין שהיא במזרח התיכון (וזה כולל גם לשעברים מטומטמים ופוליטיקאים פופוליסטיים מהאופוזיציה) וישראל צריכה להבין שבנובמבר, כנראה, כל העולם המערבי ישתנה שוב. ביידן כרגע בוכה על כולם הערבים שהוא מאבד, אבל הם אחוז כל כך מזערי. בוא נראה מה יקרה כשהוא יבין שהוא מאבד את ניו יורק…

עוכב
עוכב
1 month ago

השתמשו בצבאות של בוטים למכונת ״הסברה״ אחרת כל השנים האחרונות.

Last edited 1 month ago by עוכב
אזרח ישראלי
אזרח ישראלי
1 month ago

“ישראל”
אתה יכול גם להצביע על האחראי המרכזי למחדל הזה – בנימין נתניהו שהזניח את מערך ההסברה ואת משרד החוץ מחשש שיבוא מישהו שיכול לאיים עליו ביכולתיו הדיפלומטיות.
ביבי הוא זה שפגע בבטחון כשנתן לחמאס ולחיזבאללה להתחזק וזה שפוגע ביחסים הדיפלומטים עם בעלות ברית.
מספיק כבר לתת לו קרדיט על דברים טובים ולהסיר ממנו את האחריות מפגיעה במדינה ותמיד להפיל את זה על מישהו אחר או על “ישראל” כאילו אין מישהו שעומד בראש המערכת הזו.

Last edited 1 month ago by אזרח ישראלי
יש עוד צדדים
יש עוד צדדים
1 month ago

הסברה זה אכן נקודה חשובה שבגללה “ידיתותנו” מהמערב מפנות לנו עורף אבל ישנם עוד סיבות לא פחות חשובות
1. יש בחירות בארה”ב ומה לעשות שחלק מהמפלגה הדמוקרטית מורכב ממוסלמים ,פלסטיניים ועוד אוהבי ישראל.
2. תפיסת העולם המערבית מסתכלת על כל העולם בעיניים מערביות מה שגורם למדינות אירופה לשנות את פניהם ,ולמפלה של הארה”ב בניסיון לשנות את עירק , אפגניסטן ועוד מדינות ערביות
3. האם יש אינטרסט לארה”ב לניצחון ישראלי בשדה הקרב?לא בטוח…

Last edited 1 month ago by יש עוד צדדים
טל
טל
1 month ago

א. צודק
ב. זו לא הסברה זה הפצת נרטיב
ג. יש פה צורך במחשבה עמוקה

יניב
יניב
1 month ago

אע”א, התשובה היא בנימין נתניהו.
כל מילה נוספת מיותרת ואתה יודע את זה.

זו בושה כל כך גדולה, הלב נחצמץ למראה ההסברה העירומה שלנו. הבעיה מחלחלת לעסקים ולא תאמינו כמה מוסלמים עובדים בתחום התקשורת והסייבר בארה”ב וקנדה. אם הנושא לא יטופל מהר, בחוכמה ובעוצמה נהפוך מהר מאוד ללבנון 2.

יופי
יופי
1 month ago

בריק הוא איש צבא שתפקידו היה לבדוק את מוכנות הצבא ולהוציא דוח וכך עשה. דוח שאגב התעלמו ממנו וזלזלו בו.
תחום ההסברה אינו קשור אליו ואינו תחום ההתמחות שלו. זהו תחום מדיני מובהק. לא צבאי. כנראה שהתבלבלת

אזרח ישראלי
אזרח ישראלי
1 month ago
Reply to  יופי

הוא לא התבלבל. הוא ביביסט ומנסה לנקות את האשמה מביבי.

אבו עלי ביביסט
אבו עלי ביביסט
1 month ago

בול מה שאני טוען כבר חודשים

כחול
כחול
1 month ago

ישראל לא מזלזלת כבר עשרות שנים בהסברה. יש ראש ממשלה שבאופן מכוון קיצץ כל חלקת הסברה טובה במשרד החוץ, ואת המשרד עצמו, כי הוא יודע אנגלית ורק הוא מספיק כדי להסביר את מדיניות ישראל בחו״ל. למה אתה מפחד להעביר ביקורת על ראש הממשלה שצריך או לפחות לציין את העובדות כמו שהן?

עומר
עומר
1 month ago

אתה טועה –

כיום להסברה אין כמעט השפעה.

מי שאוהב את ישראל מבין את הסיטואציה שבה היא נמצאת ותומך בזכותה להגן על עצמה גם במחיר של הרג ״חפים מפשע״.

לעומת זאת,

כרגיל, רוב העולם ובייחוד המוסלמים אשר הינם רבים באוכלוסיה הבינלאומית הוא אנטישמי/ סובל מקינאה ליהודים מכיוון שיהודים ביחס לגודלם באוכלוסיה הם מצליחנים מטבעם (דווקא בגלל היותם מעטים מול רבים פיתחו מהכרח המציאות אינסטינקטים של הצלחה).
שאר המתנדנדים שאינם מוסלמים, מתחפנים למוסלמים מאינטרסים, מדיניים וכלכליים, למשל חברות כאלו ואחרות.

כך שאני חולק עליך ולדעתי הסברה כיום היא משחק אבוד מראש, אל לנו אף להשקיע בו כוחות מכיוון שמהסיבות שהזכרתי לעיל, סיכויו של מערך השפעה לחולל שינוי משמעותי ביחס למאמצים ולהשקעה הדרושה הם אפסיים.

עמית
עמית
1 month ago

כשל בלתי נסלח של ממשלת ישראל.

לגייס סוכני מוסד במדינות אוייב, אין בעיה, אבל לגייס אנשי חינוך במדינות המערב, את זה אי אפשר לעשות…

דן בובו
דן בובו
1 month ago

מי שאשם זה ביבי שסגר דהפקטו את משרד החוץ בתחילת שנות האלפיים וממנה מפגרים כשרי חוץ ומנהלי הסברה.

Ran
Ran
1 month ago

כל מה שאתה כותב נכון והסביבה העיקרית שזה מצליח לחמאס הרבה יותר מהרגיל היא שיש לנו תומכי טרור קיצוניים בממשלה (סמוטריץ’ ובן גביר ומפלגותיהם כמובן), יש לנו שרים עם אמירות שיוצרות רושם של ג’נוסייד (למרות שזה רחוק מהמציאות), ויש לנו ראש ממשלה שיוצר רושם גרוע בעולם לגבי המדינה שלנו. יש שתעמולת חמאס היתה עובדת עליהם בכל מקרה אבל יש כאלה שלא מצליחים לתמוך בנו בגלל האמור לעיל והחרפה הזאת היא לגמרי עלינו, מגבילה את חופש הפעולה ואת האפשרות להשיג הישגים.

משה
משה
1 month ago

It only hurts if you careהבעה הגדולה שישראל קשובה לביקורת ולטענות ועושה מאמצים להיות״מוסרי״ מדויק וכל השטויות האלה. אם פשוט היינו שמים זין על כולם, באיזה שלב כבר יבינו שאין עם מי לדבר וזה יפסיק.

גוש מורדוק
גוש מורדוק
1 month ago

זה נקרא משרד החוץ וגם את זה נתניהו חירבן

אהוד
אהוד
1 month ago

פשוט חרא של ממשלה. כל כך פשוט וברור לכ- 80% מכלל הצבור בישראל.

רינה
רינה
1 month ago

אתה מאוד צודק. תחום ההסברה של מדינת ישראל פשוט לא קיים שנים רבות !

ימני
ימני
1 month ago

השחקנים אותם שחקנים והמציאות אותה מציאות ולכן המסקנות שיגיעו אליהן יהיו אותן מסקנות

אריאל
אריאל
1 month ago

זה שההסברה של מדינת ישראל גרועה זה נכון אבל זה לא הסיבה המרכזית לזה שהעולם “מסרס”את מדינת ישראל, וההוכחה של זה היא שלעולם אכפת מכל פיפס קטן שקורה במדינת ישראל ולאו דווקא מהדברים שבאמת משנה ההסברה (אי אפשר להאשים את ההסברה בזה שלכל העולם אכפת מאיזה שני אנשים וכלב שבנו קראוון בגבעה שאף אחד לא גר בה).
ולכן חייב להיות שהסיבה לשנאה של מדינת העולם היא אחרת לגמרי והכל הנראה יותר קשורה לאנטישמיות שנמצאת “בעצמות” של הגויים.

אחד שיודע
אחד שיודע
1 month ago

המלחמה הזאת אבודה מראש משני טעמים. הראשון הוא שיש בעולם 2 מיליארד מוסלמים שנלחמים משום מה את המלחמה של הפלסטינים אף על פי שלפעמים זה נוגד את האינטרסים שלהם. העניין השני הוא שהעולם המערבי תמיד יתמוך בנראטיב של המסכן והחלש. אין זה משנה אם הוא רק נראה מסכן או שהוא מסכן באמת.

יובל
יובל
1 month ago

צודק. זוהי מלחמה לכל דבר ועניין. במלחמה, כמו במלחמה, יש לתכנן את הטקטיקה ( פלטפורמות חברתיות,סרטים, פרסומות ומובילי דעת קהל), צריך להשקיע בלוגיסטיקה, מימון בקנה מידה לאומי ובעיקר להדהד ערכים והשגים. משרד הסברה או משרד החוץ, פחות מעניין. יותר חשוב הדמויות המקצועיות שיעסקו בדבר

אלירן
אלירן
1 month ago

יפה כתבת, אבל תרשה לי להוסיף לך את הסיבה העיקרית שישראל נשארת מאחור במערכה הזאת של התודעה, בישראל יש יותר ארגונים של ״זכיות אדם״ יותר מכל מקום אחר, בחסות שוברים שתיקה, בצלם, שלום עכשיו ועוד ועוד ועוד… שמוצאים את ישראל הכובשת המתעללת ומה לא, תראה דוגמה אחרונה עמי איילון ראש השב״כ מתראיין ומופיע בכל אתר הפלסטיני בעולם, הדברים האלה גורמים נזק אדיר למדינה, יש פה הרבה אינטרסים של כסף זר. עד שהמדינה לא תטפל בסוררים האלה, אנחנו תמיד נהיה מאחור. את הנזק הכי גדול לא הפלסטינים עשו לנו, אלה הארגונים האלה שנתנו להם לגיטימציה להמשיך לחיות ולהילחם בנו.
אף מדינה לא הייתה מרשה לדבר כזה לקרות אצלה במקום אחר במקרה הטוב הוא היה נשאר כלאו או מוצא להורג. כמובן שאני בעד הדמוקרטיה וכל בנאדם יחשוב כפי שהוא רוצה, אבל דברים שנוגעים לביטחון המדינה הם אמורים להישפט.

שגיא
שגיא
1 month ago

יש שני דברים שפועלים לרעתנו:
1. יש הרבה יותר ערבים/מוסלמים בעולם מה שמאוד משפיע על הרשתות החברתיות
2. בגלל שהם כל כך חלשים ומפסידנים התמונות שיצאו יהיו רעות וקשות והם כמובן מבינים את זה ומפיקים תמונות מבוימות שמבססות על זה

את שהדברים האלה אפשר לנטרל עם איפול מוחלט של מידע שיוצא מהרצועה, השקעה ברשתות חברתיות וניתוק של טיק טוק שכיום מהווה כלי לניגוח של המפלגה הקומינסטית, ההפגנות במערב לא היו קורות בלי טיקטוק

חמדה
חמדה
1 month ago

אם הטבח בשמחת תורה לא הסביר מספיק, כנראה שאירופה וארצות הברית לא מוסריות.
ההסברה צריכה להיות אמירת אמת על הברבריות האסלאמית שמאיימת על כל העולם.
האירופים והאמריקאים נותנים יותר מדי כח פוליטי ושלטוני למוסלמים בארצותיהם ואז אנחנו סובלים, אבל גם הם סובלים

יהיה טוב
יהיה טוב
1 month ago

ארהב והעולם המערבי יד אחת יצר תמונה של מוסלמים מסכנים בכל מקום.
ביידן חייב לרצות את המוסלמים שהחדירו את הציפורניים שלהם בבשר האמריקאי.
הצבא האמריקאי גורש מעיראק, בקרוב מסוריה, עוד מעט בטח מירדן, מה ישאר להם? קטאר? עם הלובי החמישי בגודלו והשפעה עויינת בחסות האחים המוסלמים באוניברסיטאות?
כולנו יודעים מה קורה כשמוסלמים לא מרוצים ממשהו, הם מפוצצים דברים.
שום הסברה לא תשנה את השמאל העולמי הרופס שמוכן שיקברו אותו בחיים אם זה אומר שעל הנייר יהיה צדק.

מוטי
מוטי
1 month ago

לדעתי את עושה לנו חיים קלים. הבעיה איננה הסברה אלא אמונה וצדק. הערבים מדברים בשם הצדק, אנחנו מדברים בשם הביטחון. הם אומרים שהארץ שלהם, ואנחנו מודים בזה ומוכנים לחלוק אותה. כשהצדק לצידך אתה תנצח.

ברק
ברק
1 month ago

יפה, אבל לא נכון..
הסיבה היחידה היא שאנחנו מנסים להתייפיף ולהיות הצבא המוסרי בעולם.
בא ניקח לדוגמא את אסאד בסוריה.. הוא לא סופר אף אחד ואף אחד לא באמת עושה משהו.. אצלנו כל פעם פוזלים לצדדים ומזמינים לחץ בשילוב עם הגייס החמישי מהשמאל שמנסים להרוס הכל

אני
אני
1 month ago

בתחילת המלחמה עבדנו שעות נוספות על זה.
ארצות הברית אמרה משהו פשוט – הם רוצים לראות תוכנית ליום שאחרי ותוכנית לרפיח ודרישה נוספת שנגביר את הסיוע ההומניטרי.

התשובה שלנו היית צריכה להיות –
אם אנחנו מציגים תוכנית ליום שאחרי ולרפיח אין שום צורה בה זה יהיה מתוקשר או חשוף זה צריך להיות מסמך סודי ביותר שלא יוצא החוצה לצורך אסטרטגי ומלווה באמון הדדי ותמיכה בלתי מסוייגת.

סיוע הומניטרי צריך להיות בדרישות –
יש מי שנותן התחייבות שעל כל השתלטות של חמאס על הסיוע ההומניטרי תהיה תגובה בהתאם
אונרא לא נוגעת בסיוע ההומניטרי
הגדלת הסיוע ההומניטרי בתמורה להגברת המאמצים להגן על הקהילות היהודיות בחול מפני טרוריסטים ואקטים של פגיע בהם מארגונים אנטישמים ופרו פלסטינים
דיון על הפשעים השיתוף פעולה הטרוריסטי בין אונרא לחמאס.

היה לנו הרבה קלפים על השולחן חלקם עדיין עוד אפשר לאסוף לשחק מחדש, וזה תלוי בממשלה.

אבו יאיר
אבו יאיר
1 month ago

אבו עלי, אתה כותב מילים יפות בכדי להימנע מדיסונס קוגניטיבי אל מול דעתך הפוליטית, ומאשים את ההסברה, אבל מדובר פה קודם כל בכישלון מדיני שלא פוחת מהכישלון של ה7/10. קטסטרופה דיפלומטית שהובילה אותנו למצב הזה, יחד עם אי קבלת החלטות.

על ממשלת השיסוי של לפיד ידעת לדבר כאשר נכשלה בהסכם הגז הנורא, כעת נדרש לומר בקול רם – ממשלת נתניהו הובילה חורבן על מדינת ישראל בכך שהפסידה את המלחמה באמצעות דיפלומטיה גרועה.

משה
משה
1 month ago

יש אנשים כמו אילן שילוח, כמו רונן צור, ועוד רבים אחרים שאם רק היו רוצים היו משנים את תמונת ההסברה הישראלית.
אבל הם לא רוצים. יש להם דברים דחופים יותר לעשות עכשיו.

אבו עלי ביביסט
אבו עלי ביביסט
1 month ago

שמע אתה פשוט גנב דעת. מה הקשר לבריק לעזאזל?? יש פה ראש ממשלה שבכוונת מכוון צמצם מאוד את סמכויות משרד החוץ. ראש ממשלה שמתנגח פומבית עם הממשל האמריקאי כדי לצבור נקודות בזירה הפנימית. שהבין טוב מאוד, יותר טוב מכולם, את הצורך המדיני לדבר על “היום שאחרי” אבל דחה ודחה קבלת החלטות כדי לא להסתבך עם בן גביר. שאישר מספר חסר תקדים של בנייה ביו”ש כשהוא מבין טוב מאוד מול איזה ממשל הוא עומד ובאיזו נקודת זמן קריטית לתמיכתם הוא עושה את זה. הוא האשם, היחיד. אבל אתה כמובן תלבין אותו ולא תזכיר אפילו סיבה אחת לכישלון הזה שקשור אליו.

יוסף
יוסף
1 month ago

הסברה – זה ביזבוז זמן וכסף, בעולם לא ירצו לשמוע אמת מיהודים, יהודים חייבים להתאחד נגד אויבינו. לא להסתמך רק על כוחות של עצמינו – אין ברירה

דן טרופ
דן טרופ
1 month ago

זה נכון
הבעיה היא שאנשי ההסברה שלנו חולים במחלת השמאל הממוצע שלא מאמין בעצמו.

ניר
ניר
1 month ago

כתבת נכון, זה מתסכל, אבל אל מול המאסות של הפלסטינים שמציפים את אירופה וארה”ב קשה לנו להילחם על התודעה.
הם חלק מהתרבות שם,כבר כמעט 30 שנה.
הם חלק מהאוכלוסיה.
ולאוכלוסיה יותר קל להאמין לחברים שלהם מאשר ליהודים שמעבר לים.
לא אומר שזה עבוד אבל העבודה תהיה קשה.

ואני לא מבין למה חתמת בהאשמה לבריק?
הוא עומד בראש מדינת ישראל?

ממשלות הימין ב20 שנה האחרונות יכולות להאשים רק את עצמן

ועוד משהו, כל הסקרים שלך לא מציעים פתרונות רק מה לא, כמו הממשלות המריבות של ה20 שנה האחרונות.

תביא אלטרנטיבות, תביא רעיונות מה כן.
נשבר מהפילוג ומזריקת הבוץ אחד על השני.

סלמתק

ורד
ורד
1 month ago

אתה לא חושב שחלק מהסיפור זה ישראל? נחשפתי אתמול לדוח רוסי של 100 עמודים על ה 7.10 . כולם ידעו ולא עשו כלום זה הזיכום בגדול . למה אנחנו מושכים זמן ולא פועלים במרץ ? ביבי מאיים ברפיח כבר חודש ושום דבר לא זז ? יכול להיות שהמוטיבציה ל 2 מדינות והפסקת אש מגיע מישראל ולא באמת מרצות הברית ? אולי שוב הבחירים במדינה החליטו שאפשר לפטור את הבעיה הערבית על ידי נתינת שטח וסגירת עיניים?

המבין
המבין
1 month ago

כל זה נכון אבל כתב יקר אל תשכח שיש 2 מיליארד מוסלמים ש95 אחוז מהם תומכים בהם ויש רק 18 מליון יהודים אז כמובן שהם ינצחו בתחרות הצעקות, מה שנותר לנו זה להתעלם ולהמשיך אפילו אם ארה״ב תגיד לא!

RRR
RRR
1 month ago

יפה, אתה כותב באריכות למה בן גביר צודק.
במקום לנצל את המומנטום אנחנו מתמהמהים ומתעדפים את זכויות האוכלוסיית המחבלים ותומכיהם.
כפיים.

הקטור דה ג׳ין
הקטור דה ג׳ין
1 month ago

דעות ואתרים כמו שלך שעושים צחוק מהעזתים ומפיצים תאוריות אלימות הם הגורם מספר אחת לכשלון שלנו בתחום הזה

נסים
נסים
1 month ago

ישראל לא צריכה להשקיע שקל אחד בהסברה, ישראל צריכה להשקיע את כל משאביה בחינוך.
כאשר יקום פה דור שלא יתבייש ביהדות שלו, שלא יתכחש להיסטוריה המפוארת שלו, שידע לדבר את האמת על שייכותנו לארץ הזו, על האמונה היהודית שלנו ולא יירתע ולא ייאמץ אג’נדות מערביות פרוגרסיביות, דבר שגורם לנו לדבר בשתי קולות, האמת תהיה נשמעת בכל מקום והיא תתקבל.
בלי התנצלויות, בלי הססנות, לעשות את מה שטוב לישראל – זה הדבר היחיד שיחזיק ויישמע בכל מקום.

אודי
אודי
1 month ago

מעניין. אתה מגיע מהזוית של ההסברה אז זו ראיית המנהרה שלך. לצערנו ישראל כגוף שלטוני נכשלה בעוד המון דברים. הלוואי הלוואי שההסברה היתה הבעיה שלנו. נו שוין. ננצח למרות הממשלה ולא בזכותה.

אודי
אודי
1 month ago

אולי אם הממשלה היתה משקיעה את ההסברה לא כנגד הציבור, אז זה היה יותר טוב… מוזמן לגלול בפיד של כל השרים בשנה האחרונה לראות לאן המרץ ההסברתי שלהם מכוון.

אודי
אודי
1 month ago

אני חושב שזה ניתוח מאוד מגמתי ומאוד פשטני שמנסה לצבוע הכל בשחור ולבן. ללא ספק אלו רגעי השיא של אלג’זירה, החמאס ואלי אקספרס – בו מערכת סבוכה ומורכבת מצטמצמת לקרב בתבנית של משחק כדורגל עם טובים ורעים ונצחונות והפסדים. כולנו מקווים שהימים הנוראיים האלו יעברו – החמאס יובס ושוב נעמוד בפני המון דילמות מורכבות. אנחנו לא קונים את הפשטנות שלך אבו עלי. המציאות מורכבת.

אודי
אודי
1 month ago

ולצערנו הניתוח שלך גם לא נכון – החמאס והחיזבאללה עשו בנין כח רציני מאוד. לא בתחום ההסברה.

איתמר
איתמר
1 month ago

אני חושב שכאן החטאת את המטרה. הגיבוש וההקרנה של “סרט הזוועות” של חמאס היה מעשה מצויין של הסברה, ההדרכה בישובי העוטף, אילון מאסק, דובר צה”ל, הדיפה של עלילות דם, ועוד ועוד. עזר קצת אבל זה דהה מהר.
העולם גם אנטישמי וגם פרוגרסיבי ואין משהו שנוכל לעשות.
וחוץ מזה, זה לא עניין של הסברה אלא לוחמת סייבר- בוטים, חשבונות פיקטיביים, בובות גרב, אווטרים, ללכלך עליהם בלי חשבון, להפיץ את הזוועות שלהם , להפיץ פייק ניוז עליהם וכו וכו, בדיוק כמו שהם עושים. זה מאמץ אחר לגמרי. אנחנו עוד תקועים בהסברה ציונית כמו ילדי כאפות מתנצלים

דילוג לתוכן