אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

ההודעה של דובר צה”ל כעת על התקיפה בתוך בית החולים שהדאא אלאקצא בדיר אלבלח, רק מחדדת את השאלה שהצגתי קודם👆 בעניין העיתונאים שנפגעו….

בהמשך לכתבה קודמת, לקריאה לחצו כאן

Subscribe
Notify of
guest
3 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
שגיא

נו זה ברור שבשרשרת החיול שלהם הם מוציאים תעודת עיתונאי ומקבלים אפוד וקסדה כחולים בשביל להסתובב חופשי בשטח ולדווח על תנועות צהל לחברים

אביהו

החברה הפלסטינאצית מבוססת מייסודה מארג שבטי וכנופייתי ואין בה שום בסיס לקיום מערכת היררכית אמיתית והפרדת רשויות. כל הווסטים הכחולים והכתומים, כמו כל ההגדרות של “המשטרה הפלילית” וכו’ הם סתם הצגה שמיועדת למטרות תעמולה. בשלב הזה של המלחמה המודיעין כבר מכיר לא רע את מערך הכנופיות והחמולות וכל מי שבוחן נתונים של שיוך וסיוע לחמאס או גא”פ יודע שזה חופף בלעדית לזיהוי החמולתי. אם חמולה מסויימת נחשבת משתייכת לכנופיה טריטוריאלית של חמאס (נניח “גדוד חאן יונס צפון”) הרי ששם אחוז מכריע, ילדים, נשים, “עיתונאים”, רופאים או עובדי חברת פלטל יהיו בפועל מעורבים במערך החמוש (מעבירי מידע, סייענים בהסוואה, תצפיתנים). ואם חמולה מסויימת לא קשורה בחמאס אז האחוז מחבריה שיהיה קשור בפעילות כלשהי יהיה שולי (ולרוב גם לא יהיו להם “עבודות” בתפקידים כמו עיתונאי או עובד מחלקת רישוי עסקים, נניח).

וזה הולך גם לרמה של מקומות בהם מוצאים נשקים מוסתרים או שהוחזקו בהם חטופים/חלקי גופות או ציוד שנגנב מהעוטף. שייכת את המבנה לחמולה מסויימת? 95 אחוז שאתה יודע אם הוא יתגלה כתמים ואזרחי” או שיתגלו בו אמל”ח/פירים או שמחבלים יפעלו מתוכו.

שרון

יש רכב של AP כמה מטרים מנק’ התקיפה הוא מופיע באחד הסירטונים מהתקיפה

דילוג לתוכן