אבו עלי אקספרס

חדשות, מבזקים ופרשנות על העולם הערבי

תימכו בערוץ

דובר צה״ל:

בהמשך לכתבה קודמת, לקריאה לחצו כאן

צה״ל מחוייב להשגת מטרות המלחמה כפי שהוגדרו על ידי הקבינט, פועל כך לאורך כל המלחמה לילות כימים וכך ימשיך.
מפקדי צה״ל ומשרתיו נלחמים בנחישות ובהתמדה להשמדת היכולות הצבאיות והתשתית השלטונית והארגונית של החמאס בעזה, מטרה צבאית מובהקת.

דובר צה״ל התייחס בדבריו להשמדת חמאס כאידיאולוגיה וכרעיון והדברים נאמרו על ידו באופן ברור ומפורש. כל טענה אחרת היא הוצאת הדברים מהקשרם.

Subscribe
Notify of
guest
5 תגובות
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
דוד

שמישהו יסתום לאלופי האפסים התבוסתנים הפחדנים והמושחתים הללו את הפה?
יושב ערבוש בלבנון ומאיים ומאיים ואצלנו בעבודה בצבא מחפשים מילים יפות
לכו להזדיין אפסים

לאוניד

חייבים להוכיח אחרת, ולהביס את החמאס. אם נמשיך בהליך הרסי ונסיגה נשאר במצב שלא יהיה ברירה מאשר להשמיד את עזה.

יעקב

שום תירוץ לא יתקן את הנזק שהוא גרם. עליו להיות מפוטר לאלתר! לגופו של התירוץ העלוב, צהל הוא לא פקולטה לפילוסופיה שנלחמת ברעיונות. הוא צבא שצריך להכריע אנשים ספציפיים , גם אם יש 2 מיליון מהם. כל אויב שמרים יד על ישראל צריך להיות מושמד ללא תירוצים!

עמית

אדם במעמדו ותפקידו צריך לדעת שלמילים יש כוח עצום וחייב לבחור את מילותיו בקפידה.
הצבא עובד לילות כימים בנחישות ובהתמדה להשמדת יכולותיו הצבאיות של חמאס, אז בא דובר צה”ל ומחרבן את הכל במשפט אחד. גם אם התכוון למשהו אחר, נתן במילותיו רוח גבית לאוייב. המלחמה היא לא רק צבאית היא גם תודעתית ופה אנחנו לא רואים דשדוש אלא מפלה משמעותית.

בני

לא ברור מדוע דובר צה”ל מקיים סבב ראיונות לכלי התקשורת, מותח ביקורת (מרומזת, ודאי שמרומזת..) על הדרג המדיני, ומספק ניתוח על מטרות המלחמה שהוגדרו וכיצד ניתן או לא ניתן להשיגן. צריך להדגיש שוב שמדובר באיש צבא/לובש מדים שאין זה תפקידו להביע דעה בפומבי על התנהלות ראש הממשלה או היעדים שהציב הקבינט לצבא. הגרי חרג באופן בוטה מסמכותו והכניס עצמו לדיון הפוליטי. ראוי שיתמקד במסירת מידע לציבור וישאיר את דעתו האישית ופרשנותו בצד, לפחות עד שיפשוט את מדיו.

דילוג לתוכן